Eşinin mahrem fotoğraflarını başkalarına gönderen kocanın 7 yıl hapsi isteniyor

Eşinin mahrem fotoğraflarını sahte sosyal medya hesapları üzerinden tanıdık kişilere ve akrabalara gönderen kocanın 7 yıl hapsi istendi. Mahrem fotoğraflarını yayınladığı için kocasına biber gazı sıkan kadının da 3 yıl hapsi istendi.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2020 10:03
Değiştirme Tarihi: 27.05.2020 10:04
Eşinin mahrem fotoğraflarını başkalarına gönderen kocanın 7 yıl hapsi isteniyor

İstanbul'da ayrılmak üzere olduğu kocası tarafından özel fotoğraflarının sosyal medyada yayınlandığını gören kadınının savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.

Sabah'ın haberine göre; yürütülen soruşturma kapsamında mağdur gen. kadının ifadesine başvuruldu. K.U., alınan ifadesinde, S.Ç.'nin 4 yıllık resmi nikahlı eşi olmasına rağmen kendisi ile en fazla iki hafta kadar birlikte olduklarını, anlaşamamaları nedeniyle 4 yıldır ayrı yaşayıp boşanma aşamasında olduklarını, davalarının devam ettiğini anlattı.

İfadesinde eşinin sosyal medyada sahte hesaplar açarak mahrem fotoğraflarını başkaları ile paylaştığını anlatan genç kadın eşi S.Ç.'ye neden böyle yaptığını sorduğunda "Oh iyi yapmışım, senin gibi ... az bile" cümlesini kurduğunu söyledi. Bu cümlelerin üzerine tartışmalarının büyümesinin ardından öfkeli eş geç kadını tutarak kafasına vurmaya başladı. Genç kadın  K.U. ise yanında bulundurduğu biber gazını kocasına sıktı.

Emniyete verdiği ifadede öfkeli koca, karısının erkek arkadaşıyla çekinmiş bir videosunu ailesine sosyal medya üzerinden gönderdiğini ve "Kızınız beni aldatıyor" dediğini söyledi.

Savcılık bu yürütülen soruşturma kapsamından birbirlerinden şikayetçi olan eşler hakkında iddianame düzenledi. Eşinin mahrem fotoğraflarını sahte sosyal medya hesapları üzerinden tanıdık kişilere ve akrabalara gönderen kocanın 7 yıl hapsi istendi. Mahrem fotoğraflarını yayınladığı için kocasına biber gazı sıkan kadının da 3 yıl hapsi istendi.