Eşini öldüresiye dövüp polise direndi! Antalya'da dehşete düşüren olay

Antalya Alanya'da 29 Eylül gecesi dehşete düşüren bir olay yaşandı. H.O. isimli 2 çocuk annesi, eşi R.O. tarafından öldüresiye dövüldü. Komşuların ihbarı üzerine olayın yaşandığı apartmana gelen polisler, kapıyı açmayan R.O.'yu, balkondan içeri girerek etkisiz hale getirip gözaltına aldı. 2 çocuk annesi H.O., eli yüzü kanlar içerisinde bulunup sığınma evine gönderilirken, çocuklar da korumaya alındı. Eşine daha önce de şiddet uyguladığı belirlenen cani koca R.O. ise tutuklandı. 

Yayınlanma Tarihi: 03.10.2020 17:44
Değiştirme Tarihi: 03.10.2020 18:18

Alanya'nın Güllerpınarı mahallesinde 29 Eylül gecesi feci bir olay yaşandı. Polise, eşine şiddet uygulayan bir kişinin ihbarı yapıldı. İhbar üzerine adrese giden ekipler, R.O.'dan kapıyı açmasını istedi. Ancak R.O. kapıyı açmamakta direndi, polislere hakaret etti.

Polis ekipleri, savcılık izni alarak balkondan içeri eve giriş yaptı. R.O., gözaltına alınırken, H.O. ise feci şekilde darp edilmiş eli ve yüzü kanlar içerisinde bulundu. 

Çağırılan ambulansla Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen H.O. tedaviye alındı. Uzun süre bağırıp çağıran ve küfredip, tehditler savuran R.O. polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

R.O. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Daha önce eşini birçok kez dövdüğü ve hakkında 'kasten yaralama' ve 'tehdit' suçlarından uzaklaştırma kararı verildiği öğrenilen R.O., çıkarıldığı mahkemece aynı suçlar kapsamında tutuklandı. Hakkında daha önce uzaklaştırma kararı verilen R.O.'nun eşinin şikayetini geri çekmesi üzerine yeniden eve geldiği öğrenildi.

Bu arada H.O., hastanedeki tedavisinin ardından sığınma evine götürüldü. Çiftin 2 çocuğu ise korumaya alındı.

Kaynak: DHA