Eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Bihter'in cenazesinde gözyaşları sel oldu!

İzmir Karşıyaka'da boşanma aşamasında olduğu eşi Rahman Yalçınsoy tarafından duruşmaya saatler kala bıçaklanarak öldürülen Bihter Yalçınsoy, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede ayakta durmakta güçlük çeken Yalçınsoy'un annesi, “Yavrum, annen kurban olsun, benim yavrum, kuzum” dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2020 15:34
Değiştirme Tarihi: 09.10.2020 15:34
Eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Bihter'in cenazesinde gözyaşları sel oldu!

Bihter Yalçınsoy’un cenazesi, dün akşam saatlerinde Eskişehir’e getirilerek Odunpazarı ilçesi Büyükdere Mahallesi’ndeki Hacı Bektaş Veli Vakfı Kültür Merkezi’ne götürüldü. Bu esnada Yalçınsoy’un annesi Gülay Yılmaz, gözyaşlarına boğuldu. Yılmaz, “Bihter’im, yavrum, güzel yüzüne nasıl vurdu? Karabiberim, nasıl kıydılar sana. Böyle sevgi mi olur, bu sevgi değil ki. Gözümün önünde indirdi yavrumu. Bu son olsun, artık yeter. İnsan canı bu kadar ucuz mu? Yaktın bizi Bihter. Sen son ol yavrum. Annen kurban olsun, kuzum benim. Sen soldun mu gülüm benim, huzurla yat yavrum benim” dedi.

"CİNAYET PLANLIYDI"

Bihter Yalçınsoy’un kuzeni Dilay Yavaş ise cinayetin planlı olduğunu söyleyerek, “Önceleri ‘çok seviyorum, geri barışalım’ diye defalarca aradı, mesajlar attı. Sonra anlaşmalı boşanmaya ikna etti. Gitme dedik, vekaletini verip yapma dedik. Ama maalesef bizi dinlemedi. Bir şey yapmayacağını düşünüyordu. Girip koruma kararı çıkartacağını söyledi. Anlaşmalı bir şekilde boşanacağını söyledi. Biliyorduk, aklımıza gelen başımıza geldi. Bihter kapıyı açınca, kalbine bıçağı saplamış. Kasıtlı, bilerek, planlayarak, isteyerek oldu. Evlendiği günden beri huzursuzdu. Defalarca ayrılmak istedi. Dava için İzmir’e gitmişti, daha önce bir aydır Eskişehir’de kalıyordu. Ertesi gün saat 13.00’te davası vardı” şeklinde konuştu. 

CENAZEYİ KADINLAR TAŞIDI

Cenaze işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bihter Yalçınsoy’un cenazesi kadın derneği üyelerini de aralarında olduğu kadınlar tarafından cemevinin bahçesine taşındı. En önde olan anne Gülay Yılmaz, kızının tabutuna sarılarak, “Yaktın Bihter, yaktın bizi. Yavrum, canım annen kurban olsun” diye gözyaşı döktü. Bihter Yalçınsoy’un cenazesine baba Hasan Hüseyin Yılmaz’ın yanı sıra CHP Eskişehir milletvekilleri Jale Nur Süllü ile Utku Çakırözer, genç kadının yakınları ve akrabaları katıldı. 

(DHA)