Esenyurt'taki rezidansta cinsel ilişki tuzağı: İçeri giren adamlar ellerini kelepçe ile bağlayıp...

Son dakika haberine göre, İstanbul Esenyurt'taki cinsel ilişki tuzağı herkesi şaşırttı. 19 Ekim günü yaşanan olaya göre, daha önceden tanıştığı 28 yaşındaki kadınla birlikte olmak üzere anlaşan 50 yaşındaki inşaat işçisi, 3 kişilik dolandırıcılık çetesinin tuzağına düştü. Adamın ellerini kelepçeledikten sonra ilişki görüntüleri tehdidi ile boş senedi imzalatan çetenin yöntemi ise film senaryosunu aratmadı. 

Yayınlanma Tarihi: 22.10.2020 11:08
Değiştirme Tarihi: 22.10.2020 11:08

50 yaşındaki inşaat işçisi H.G., daha önceden tanıştığı 28 yaşındaki S.A. ile anlaşarak kiraladıkları rezidans daireye gitti. Aradan kısa bir süre geçti ve aynı daireye ellerinde kuru sıkı tabanca olan 2 kişi girdi ve H.G.'yi darp edip kelepçe ile bağladı. 

Çete, daha önceden dolaba yerleştirdikleri cep telefonu ile H.G.'nin cinsel ilişki görüntülerini kayda aldı ve H.G.'yi bu görüntüleri yaymakla tehdit ederek 2 bin lirasını aldı ve boş senet imzalattı. 

Büyük bir şok yaşayan 50 yaşındaki inşaat işçisi, soluğu Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde aldı ve şikayette bulundu. 

Asayiş Büro Amirliği dedektifleri S.A. ve yanındaki 2 şüpheliyi üzerilerinde gasp ettikleri paradan kalan 700 lira, kuru sıkı tabanca, bıçak ve senetlerle birlikte yakaladı. H.G. ile S.A.’nın görüntüleri de ortaya çıktı. Yakalanan 3 kişi polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASANSÖRDE KAMERALARA YAKALANDILAR
Asayiş Büro Dedektifleri olayla ilgili yaptıkları geniş çaplı araştırmada S.A. isimli kadın ile diğer 2 çete üyesinin daha önce asansörde bir arada olduklarına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini de ele geçirdi. Gasp çetenin yöntemi ise film senaryosunu aratmadı.

Kaynak: İHA-DHA