Esenyurt'taki rezidansın 10'uncu katından düşmüştü! Cinayet olduğu ortaya çıktı!

Türkmenistanlı 25 yaşındaki Kurban Makyarov, İstanbul Esenyurt'taki rezidansın 10'uncu katından düşerek hayatını kaybetmişti. Makyarov'un, sevgilisi Dilmira Alimuradova (24) ve arkadaşı Soyave Admina (26) tarafından pencereden itilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2020 10:15
Değiştirme Tarihi: 20.10.2020 10:15
Esenyurt'taki rezidansın 10'uncu katından düşmüştü! Cinayet olduğu ortaya çıktı!

Söz konusu olayda, genç adamın intihar etmiş olabileceği şüphesi üzerinde durulmuştu. Yapılan araştırmada, rezidanstaki dairelinin bir günlüğüne Dilmira Alimuradova ile Soyave Admina tarafından kiralandığı belirlendi. İfadeleri alınan iki kadın, Kurban Makyarov ile birlikte alkol aldıklarını, erkek arkadaşlarının içkinin etkisiyle pencereyi açarak kendisini boşluğa bıraktığını belirtti. Ancak ekipler, kadınların kaldığı yerde biber gazı, plastik kelepçe, koli bandı, makas bulunca iki kadını gözaltına alındı. Tek tek ifadeleri alınan kadınların olay ile ilgili farklı ve çelişkili bilgiler verdiği görüldü.

İTİRAF ETTİLER...

Sorguya alınan kadınlar, kısa süre sonra Kurban Makyarov'u pencereden iterek öldürdüklerini itiraf etti. İddiaya göre, Dilmira Alimuradova sevgilisi Kurban Makyarov'un aleyhinde çeşitli söylentiler yaymasına tepki göstererek arkadaşı Soyave Admina ile birlikte planladığı cinayeti işledi. Erkek arkadaşı ile içki içtikten sonra biber gazı sıkıp ellerini plastik kelepçeyle bağlamak isterken çıkan arbedede Dilmira Alimuradova ve arkadaşı onu iterek 10'uncu kattan aşağıya atıp ölümüne neden oldu.

 

(DHA)