Esenyurt'ta Afrikalıların pazar ayinine polis baskını!

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının 30 bini bulduğu Türkiye'de geçtiğimiz haftalardan bu yana yeni tedbirler uygulanmaya başlandı. Ancak yasaklara ve kısıtlamalara rağmen şaşırtan olaylar da yaşanabiliyor. Bunun bir örneği, İstanbul Esenyurt'taki düğün salonunda yaşandı. Sosyal mesafe kuralına uyulmayan, maskesiz ve izinsiz şekilde pazar ayini yapan Afrikalılara ekipler tarafından operasyon düzenlendi. Baskında 20 kişiye 900'er lira da para cezası uygulandı. Esenyurt'ta geçtiğimiz günlerde Afrikalı bir grup tarafından gece kulübünde Miss Uganda yarışması düzenlenmiş ve cezai işlem uygulanmıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2020 14:37
Değiştirme Tarihi: 30.11.2020 14:37

Afrikalı bir grup, Esenyurt'taki bir düğün salonunda Pazar ayini düzenlendi. Ayinde, sosyal mesafe ve koronavirüs tedbirleri de hiçe sayıldı. İhbar alan Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, düğün salonuna baskın düzenledi.

İçeride çoğu maskesiz onlarca kişinin olduğunu ve sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığını gören polis cezai işlem yapmak üzere tutanak hazırlamak istedi. Polisin ceza yazmasını engellemek isteyen şahıslar mukavemet gösterip zor kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ekipler, maskesiz şekilde kuralları hiçe saydığı görülen 20 kişiye 900’er liradan toplam 18 bin lira para cezası uyguladı.

“Miss Uganda yarışması düzenlemişlerdi”

Geçtiğimiz günlerde yine Afrikalı bir grup bir gece kulübünde Miss Uganda yarışması düzenlemiş polis tarafından yine ceza yazılmıştı.