Esenyurt't akılalmaz olay: Ugandalı, Ugandalıları soydu

İstanbul Esenyrut'ta Ugandalı iki kadının yaşadığı daireye giren sahte polisler, kadınları pasaportlarını ve bin 500 lirasını alıp kaçtı. Kısa süre içerisinde şüpheliler yakalanırken, olayı organize eden kişinin de Uganda uyruklu Monica N. olduğu ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2021 13:39
Değiştirme Tarihi: 07.05.2021 13:39

Akılalmaz olay 18 Nisan günü Esenyurt'un Talatpaşa Mahallesi'ndeki lüks rezidans dairesinde yaşandı. 25 yaşındaki Uganda uyruklu Zam N. ve vatandaşı 40 yaşındaki Nakitende H..'nin sabah saatlerinde kapıları çaldı. 

Kapıyı açtıklarında polis yeleği giymiş ve kendilerini de polis olarak tanıtan iki kişi ile karşılaştı. Sahte polisler İrfan H.(27) ve Nail Y.(37), evde arama yapacaklarını beyan ederek içeri girdi. İki kadından pasaport ve cüzdan isteyen sahte polisler, akabinde cüzdan içerisinden bin 500 TL ve pasaportları alarak olay yerinden uzaklaştı. 

Zam N. ve Nakitende H., en yakın polis merkezine giderek ihbarda bulundu.  İhbar üzerinde harekete geçen  polis ekipleri, aynı gün içerisinde İrfan H. ve Nail Y.'yi yakalayarak gözaltına alırken, olayı organize ettiği öğrenilen Ünal B.(56) ve Uganda uyruklu Monica N.(30) de kıskıvrak yakaladı. Hırsızlık olayını organize eden kişinin Monica N. olduğu ortaya çıktı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

SAHTE POLİSLER KAMERALARA YANSIDI

Öte yandan, iki şüphelinin daireye giderken yelekleri giyerek kendilerine polis süsü verme anları, çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kaynak: DHA