Erzurum'da iki ailenin arasında kavga: 5 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre, Erzurum'un Çat ilçesinde kız kaçırma meselesi nedeniyle aralarında husumet bulunan aileler uzun namlulu silahlarla çatıştı. Olayda 5 kişi hayatını kaybederken, ölenlerden bir kişinin köy korucusu olduğu belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 12:30
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 13:53
Erzurum'da iki ailenin arasında kavga: 5 kişi hayatını kaybetti

DHA'nın haberine göre, Erzurum'da arazi meselesi nedeniyle iki aile arasında kavga çıktığı belirtilmişti. İHA'da yer alan detaylara göre ise 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan kanlı olayın kız kaçırma meselesinden kaynaklandığı ortaya çıktı. 

İddiaya göre, olay öğlen saatlerinde Köseler mahallesinde yaşandı. Husumetli olan Güneş ve Yıldız aileleri ilk olarak sözlü tartışmaya girişirken, bu tartışma sonrasında silahlı çatışmaya dönüştü. 

Çatışmanın yaşandığı kavgada Sıddık Güneş, Hasan Güneş, Baki Güneş, Sinan Güneş ve Sıracettin Yıldız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden şahıslardan birinin köy korucusu olduğu belirtiliyor.

Kavgaya karıştığı belirtilen iki kişi ise kayıplara karışırken, jandarma ve polis ekipleri bu iki şahsın yakalanması için operasyon başlattı. 

Kaynak: DHA-İHA