Erzincan Valisi ile polis arasındaki ilginç diyalog

Polisi kontrol etti...

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2015 14:26
Değiştirme Tarihi: 09.02.2015 19:38
Erzincan Valisi ile polis arasındaki ilginç diyalog

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın 155 Polis İmdat hattını test etmek için asılsız ihbarda bulunduğu ortaya çıktı.

Polis kayıtlarına geçen görüşme, 3 Şubat gece yarısından sonra meydana geldi. Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, kent merkezinde bir otomobilin trafiği tehlikeye düşürdüğünü belirterek 155 Polis İmdat’ı aradı. Merkez Valiliği’nden Erzincan’a 5 ay kadar önce atanan Vali Kahraman ile karşısına çıkan görevli arasında saat 01.15’te kayıtlara geçen konuşma şöyle oldu:

"Hizmeti çek etmede fayda var"
Vali Süleyman Kahraman 155 Polis İmdat Merkezi’ne yaptığı asılsız ihbar ile ilgili olarak Erzincan’ın genel güvenlik ve asayişinden kendisinin sorumlu olduğunu belirterek "Zaman zaman bütün kurum ve kuruluşların hizmetlerini çek etmemizde fayda var. 155’teki görevli arkadaşlarımız ihbarı nasıl değerlendiriyor. Ne kadar zamanda ihbarın gereği yerine getiriliyor. Burada vatandaşa geri dönüyorlar mı dönmüyorlar mı? Bir de plaka, kişi sorgulaması o anda yapılıyor mu yapılmıyor mu, diye 155’e ihbarda bulundum. Aldığımız netice olumlu. Diğer taraftan 155’teki polisimiz vatandaşa nasıl davranıyor? Sadece orası değil tabi, bütün polisimiz emniyet güçlerimiz vatandaşa karşı nasıl davranıyor, kibar mı, vatandaşla diyalogda mı değil mi? Bunu test etmek istemiştim. Benim aldığım netice yüzde 80 olumlu"diye konuştu.

155 İmdat Hattı’nı test eden Vali Kahraman, tebdili kıyafetle hastaneleri geziyor, esnafı dolaşarak onların sorunlarını dinliyor.
İlgili Sayfalar: Playlist