Ersan İlyasova Takas Olacak Mı?

NBA'de ölü sezon için dedikodular başladı. Milwaukee Bucks forması giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova'nın, üçüncü sıra draft seçimi karşılığında...

Yayınlanma Tarihi: 11.06.2013 11:31
Değiştirme Tarihi: 11.06.2013 11:30
Ersan İlyasova Takas Olacak Mı?

NBA'de ölü sezon için dedikodular başladı. Milwaukee Bucks forması giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova'nın, üçüncü sıra draft seçimi karşılığında Washinghton Wizards'a takas olabileceği iddia ediliyor.

Heat ve Spurs arasında final serisinin oynandığı NBA'de bu iki takımın dışındaki 28 organizasyon, artık gelecek sezon planlamalarına öncelik vererek ölü sezon hamlelerini şekillendirmeye başladı.

Racine Journal-Times muhabiri Gery Woefel, 2013 NBA Draft'ında üçüncü sıradan seçim yapacak Washinghton Wizards'ın bu hakkı Milwaukee Bucks'a takas ederek Ersan İlyasova'yı kadrosuna dahil etmenin peşinde olduğunu ileri sürdü.

Woefel Milwaukee radyosunda, "Milwaukee, Ersan'ı takas etmeyi düşünebilir çünkü Ersan'ın piyasadaki değeri oldukça yüksek. Ayrıca Ersan'ın takas ihtimaline ilişkin de bir dedikodu var. Washinghton Wizards'ın Ersan'la ilgilendiği ve bunun karşılığında 2013 Draft'ındaki üçüncü sıra hakkını Bucks'a verebileceğini söyleyebilirim. Ancak şimdilik bu görüşmenin yapıldığı sadece dedikodu aşamasında" ifadelerini kullandı.

Kontrat yılında sergilediği performans sonrası Bucks'la 5 yıl 40 milyon dolar karşılığında yeniden anlaşma sağlayan Ersan İlyasova, 2012-13 sezonunu 13.2 sayı ve 7.1 ribaund ortalamalarıyla tamamlamıştı.

Eurosport

Etiketler: nba - ersan ilyavova - takas - draft