Erol Büyükburç’a buruk anma

Yayınlanma Tarihi: 15.03.2017 11:25 | Değiştirme Tarihi: 15.03.2017 15:34

Erol Büyükburç, vefatının ikinci yılında kabri başında anıldı.

Kızı Evren Büyükburç, şarkıcı Murat Evgin ile sevenlerinin sanatçı için dua ettiği anmaya, 2014’te boşandığı eşi Ute Esser ile diğer iki kızı Jeyan Büyükburç ile Özlem Büyükburç Kaya katılmadı.

'Onlar sayesinde güç buluyoruz'
Anma törenine kızı Evren Büyükburç, menajeri Osman Nuri Yazıcı, sanatçı Murat Evgin, Volkan Hakan Erk kardeşler, Erdener Koyutürk, gazeteci Ahmet Kaplan, Şengül Turan, Akif Karkın, Erol Büyükburç'un dostları ve sevenleri katılırken; programda konuşan Evren Büyükburç, “Babam Erol Büyükburç'u sevenler yanımızda. Yalnız bırakmıyorlar bizleri. Onlar sayesinde güç buluyoruz biz de. Aynı duyguları paylaştığımıza inandığım sevenlerini aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Menajeri Osman Nuri Yazıcı, “Türk Pop Müziğinin mimarı Erol Büyükburç’ u, aramızdan ayrılışının ikini yılında hasretle ve sevgiyle anıyorum. Şahsıma bıraktığı en büyük miras, özde ulusal, biçimde evrensel işler üretmem gerektiğiydi. Bugün ise yaptığım ve yapacağım işlere halen bu düşünceye yön veriyorum. İyi ki seni tanımışım. İyi ki hayatımın büyük bir bölümünde benimle olmuşsun. Mekânın Cennet olsun Erol Büyükburç” dedi.