Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa tarihini açıkladı

Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan karşısında alınan ağır yenilgi sonrasında erken seçim kararı alınan Ermenistan'da uzun süredir görevi bırakması istenilen Başbakan Nikol Paşinyan istifa kararı aldığını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 28.03.2021 17:28
Değiştirme Tarihi: 28.03.2021 17:28
Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa tarihini açıkladı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkede erken parlamento seçimine gidilmesi için nisan ayında istifa edeceğini bildirdi. Paşinyan, Ermenistan'ın Armavir bölgesine gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, ülkede haziranda yapılacak erken parlamento seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kendisinin yakında istifa edeceğini belirten Paşinyan, "Nisanda istifa edeceğim. Ancak bunu iktidardan gitmek için değil, erken seçiminin yapılması için yapacağım." dedi.

Paşinyan, istifasından 20 Haziran'da yapılacak erken parlamento seçimine kadar geçici olarak Başbakanlık görevini yürüteceğini söyledi. (DHA)

Haber ile ilgili metin girin!.

ORDU MUHTIRA VERMİŞTİ

Ermenistan ordusu, Şubat ayında Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi. Paşinyan ise ülkede darbe girişimi olduğunu söyledi, Genelkurmay Başkanını görevden aldığını açıklamıştı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ise Genelkurmay Başkanının görevden alınmasıyla ilgili belgeyi imzalamamıştı.