Erken ezan iddiası... İftarı 10 dakika erken yaptılar!

İstanbul Çekmeköy'de bulunana Soğukpınar Mahallesi sakinleri, ezanın okunması gerekenden 10 dakika erken okunduğunu öne sürerek, iftarlarını erken açtıklarını dile getirdi. Müftülük, konuyla ilgili açıklama yaparken böyle bir olayın yaşanmadığını aktardı. 

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2021 14:58
Değiştirme Tarihi: 29.04.2021 14:58
Erken ezan iddiası... İftarı 10 dakika erken yaptılar!

Çekmeköy Soğukpınar Mahallesi'nde bulunan Hacı Yüksel Erdoğan Camii'nde ezanın 10 dakika erken okunduğu iddia edildi. 

Mahalle sakinleri, bu nedenle iftarlarını 10 dakika erken yaptıklarını öne sürerken, ezan sonrası imamın bu yanlışlıkla ilgili uyarı anonsu yaptığı da ifade edildi. 

İftarını erken açtığını belirten mahalle sakini, “Saate bakmadık. Ezanı duyunca biz de iftarımızı açtık" dedi. 

Mahallede oturan Emrah Yıldız ise, “Yaklaşık 10 dakika erken okundu. Herkes şaşırıp balkonlara çıktı. Sonra cami hocamız tekrar çıkarak anons etti. Bir hata oluştuğunu ve ezana da 10 dakika kaldığını söyledi. Daha sonra zamanı gelince tekrar ezan okundu. Tabi doğal olarak etrafımızda oruç açan oldu ezanı duyunca" şeklinde konuştu. 

Bir başka mahalle sakini Sait Cansız, “Dışarı çıktım ezan okunuyor. Saatime baktım daha 8-9 dakika var. Ben açmadım ama bizim gelin neredeyse yiyordu. Televizyonu açtım baktım daha vakit vardı. Dolayısı ile ben orucumu açmadım" ifadelerini kullandı.

Çekmeköy Müftülüğü ise iddiaların aksine böyle bir olayın yaşanmadığını belirtti.

Kaynak: DHA