Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Erdoğan'dan saldırı ile ilgili flaş açıklama

Erdoğan'dan saldırı ile ilgili flaş açıklama

Sakarya'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı Diyadin'de gerçekleşen PKK saldırıyla ilgili sert açıklamalar yaptı.

11.04.2015 22:53

Sakarya'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AğrıDiyadin'de gerçekleşen PKK saldırıyla ilgili sert açıklamalar yaptı.

Çatışmalar hala devam ediyor. 25 terörist askerlerimize karşı şu anda bir çatışmanın içinde diyen Erdoğan, "Bu saldırıyı huzurunuzda şiddetle kınıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı. Sakarya Kent Meydanı'nda halka hitap eden Erdoğan, Ağrı'daki saldırı hakkında konuşarak "Bugün AğrıDiyadin'de askerlerimizi hedef alan saldırıda ülkemizdeki barış ortamını dinamitlemeyi, çözüm sürecini baltalamayı amaçlayan bölücü terör örgütü aziz milletimizin güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yapan güvenlik güçlerimize bir saldırıda bulundu. Bu saldırıyı huzurunuzda şiddetle kınıyorum.

Çatışmalar hala devam ediyor. 25 terörist askerlerimize karşı şu anda bir çatışmanın içinde. Şimdi malum siyasi parti bu bölücü terör örgütünün bu eylemleriyle oy toplamının gayreti içinde. Eğer demokrasi diyorlarsa eğer temel hak ve özgürlük diyorlarsa bunun yolu silahtan geçmez bunun yolu sandıktan geçer. Bu kafayla bu mantıkla bunlar hiçbir zaman bir yere varamaz. Kimileri hala eski alışkanlıklarını sürdürerek şiddete ve silaha sarılarak halkımızın iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Kamu düzenini bozmaya yeltenenlere vatandaşlarımızın özgür iradesine ipotek koymaya kalkışanlara asla müsamaha gösterilemez. Bütün gücümüzle bunların karşısında duracağız. 7 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye'yi karıştırmak isteyenler her fırsatı kullanıyor. Bu coğrafyada yaşadığımız sürece bu tür hadiselerin yakamızı bırakmayacağını biliyoruz" dedi.

Efkan Ala: Etkisiz hale getirildiler

Şimdi malum siyasi parti bu bölücü terör örgütünün bu eylemleriyle oy toplamının gayreti içinde. Eğer demokrasi diyorlarsa eğer temel hak ve özgürlük diyorlarsa bunun yolu silahtan geçmez bunun yolu sandıktan geçer. Bu kafayla bu mantıkla bunlar hiçbir zaman bir yere varamaz. Kimileri hala eski alışkanlıklarını sürdürerek şiddete ve silaha sarılarak halkımızın iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Kamu düzenini bozmaya yeltenenlere vatandaşlarımızın özgür iradesine ipotek koymaya kalkışanlara asla müsamaha gösterilemez. Bütün gücümüzle bunların karşısında duracağız. 7 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye'yi karıştırmak isteyenler her fırsatı kullanıyor. Bu coğrafyada yaşadığımız sürece bu tür hadiselerin yakamızı bırakmayacağını biliyoruz" şeklinde konuştu.

"Düşmanlık besledikleri Tayyip Erdoğan değil, milletin ta kendisidir"

Konuşmasında kendisine değil, millete düşmanlık beslendiğini söyleyen Erdoğan, "Milli iradenin söz sahibi olmasına tahammül edemiyorlar. Saldırdıkları, düşmanlık besledikleri Tayyip Erdoğan değil, milletin ta kendisidir. Cumhurbaşkanlığı makamında vesayetin temsilcinin değil, milletin kendi temsilcisinin bulunuyor olmasından rahatsızlar. Siz onların demokrasiyi, özgürlükleri, insan haklarını ağızlarından düşürmediklerine bakmayın. Onların demokrasiden anladıkları sadece kendilerinin iktidarda olabilmesidir. Millet yetki verirse. Onların özgürlükten anladıkları sadece kendi hayat biçimlerinin egemen olmasıdır. Onların insan haklarından anladıkları herkesin kendi çizdikleri sınırlar içinde kalmasıdır. Demokrat gözükenlerin bir anda en azılı faşist kesildiklerini görürsünüz. Özgürlük sevdalısı olarak ortada dolaşanların ellerinden gelse size nefes dahi aldırmak istemediklerine şahit olursunuz. İnsan hakları diyenlerin aslında despotlukta en ileride bulunduklarını fark edersiniz. Hamdolsun milletimizin desteğiyle bunların güç aldıkları tüm kanalları kapattık" diye konuştu.

"Sermayeleri 1'e 5 katlandı, onun şımarıklığı içerisinde bunları yapıyorlar"

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes'ın sözlerini eleştiren Erdoğan, "Türkiye'nin hani sanayici ve iş adamlarının içinde toplandığı sivil toplum örgütü yeni başkanı al birini vur öbürüne o da çıkmış, özellikle şu andaki hükümetin attığı adımlar ve 12 yılda gelinen bu süreci maalesef bir geri gidiş olarak akla hayale gelmeyecek tanımlamalarla ifade ediyor. Aslında bunlar maalesef haddini bilmiyor. Niye haddini bilmiyor bunlar? Çünkü bunlarda insaf yok. Sermayeleri 1'e 5 katladı, bu dönem içerisinde. Onun şımarıklığı içerisinde bunları yapıyorlar. Bu tür STK'lar şunu bilmeleri gerekir. Siz bu ülkenin huzuruna, mutluluğuna değil ancak bu ülkenin birliğine beraberliğine dinamit atarsınız. Yapılan budur. Şimdi soruyorum onlara, terör mü daha iyiydi? Kesintisiz devam eden ekonomik krizler mi daha iyiydi? Dünyadan ve bölgesinden tecrit edilmiş Türkiye mi daha iyiydi? Bütün bunlar birileri için iyi olabilir ama şunu iyi bilsinler ki bunlar bizim için asla iyi değildi. Türkiye'yi bugün geldiği yere rağmen hala ısrarla mevcut sorunlu sisteme mahkum etmek isteyenlerin derdi asla millet değil. Mesele güç temerküzü meselesi olsa bizim bugünkü sisteme sıkı sıkıya sarılmamız gerekir. Bizim derdimiz bu değil. Türkiye'nin yarınlarını düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.

Yorumlar | 0
üye profil