Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Özerklik sözleri: 'İhanettir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demirtaş'ın özerklik sözleri için "Bu eşbaşkanın yaptığı ihanettir, provokasyondur" dedi.

29.12.2015 10:17

Erdoğan, Suudi Arabistan gezisi öncesi Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, "Bunlar parlamentoya inanmış değildir. Bunların bir Türkiye partisi olmadığı ortaya çıktı" diye konuştu.

Erdoğan, "Suriye'deki son gelişmelerin, PKK terör örgütünün ülkemizin birliğine yönelik iştahını kabarttığını görüyoruz. YPG'nin hamleleri ülkemizdeki terör olaylarını daha iyi açıklıyor. Şu an güvenlik güçlerimiz son derece başarılı operasyonlar gerçekleştiriliyor. Yurt içi ve yurtdışında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bini aştı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Emrivakilerle yol alınmaz

Emrivakilerle yol alınamayacağını artık  herkesin idrak etmesi gerekiyor. 400 bin masum insanı acımasızca, konvansiyonel,  kimyasal silahlarla katleden bir rejime destek verilerek bir yere gidilemez. Ve  bunlara destek verenler de bu rejimin ortağı konumundadır. PYD, YPG gibi terör  örgütlerinin etnik temizlik faaliyetlerine göz yummak, terör örgütlerini sırf  DAEŞ ile çatışıyor diye makbul görmek, bölgedeki yangının üzerine körükle gitmek  demektir. Aslında bunlar görünürde çatışıyor ama birbirinin destekçisi ve  birbirini adeta üreten, birbirine güç veren örgütler olduğunu da bir kenara  koyamayız.

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bini aştı

Suriye'deki son gelişmelerin, PKK terör örgütünün ülkemizin birliğine yönelik iştahını kabarttığını görüyoruz. YPG'nin hamleleri ülkemizdeki terör olaylarını daha iyi açıklıyor. Şu an güvenlik güçlerimiz son derece başarılı operasyonlar gerçekleştiriliyor. Yurt içi ve yurtdışında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bini aştı. Bu operasyonlar huzur getirene kadar kararlı bir şekilde devam edecek.

Demirtaş'a: Bu ihanettir

Bölücü örgütün siyasi tarafı, ağzındaki baklayı çıkarmıştır. Bu süreç maskelerin düştüğü süreçtir. Malum eş başkan, Rusya ziyareti sonrasında, kulağına üflenen bazı suflelerin de etkisiyle bir takım hezeyanlar ifade etmiştir. Bu eş başkanın yaptığı açık ve net olarak provokasyondur, ihanettir. Türkiye üzerinde ameliyat yapmak isteyen herkes boynunun ölçüsünü almıştır, bunlar da alacaktır.

Terör örgütüne suni teneffüs...

Bölgedeki kardeşlerimizin sağduyusu, güvenlik  kuvvetlerimizin başarılı operasyonlarıyla adım adım yok olan terör örgütüne bu  tür provokasyonlarla suni teneffüs yapmaya çalışmaktadırlar. Ne örgüt ne de onun  kuklası olanlar kendilerini bekleyen akıbetten kurtaramayacaklardır. Bu eş  başkanın açıklamalarıyla ilgili Diyarbakır ve Ankara başsavcılıklarımız gerekli  soruşturmayı bildiğiniz gibi başlatmışlardır. Daha önce diğer eşbaşkanın da buna  benzer birçok açıklamaları olmuştu. Bölge insanı da bu terörist ve siyasetçi  güruhunun hangi senaryoların figüranlığını yaptığını gördükçe onlarla arasına  mesafe koymuştur.

Bu ülke buna izin vermez

Hangi hakla kalkıp da Türkiye'nin bu mevcut üniter yapısı içerisinde, yani Güneydoğu'da, Doğu'da bu bölgelerde bir devlet  kurmaktan bahsediyorsun. Anayasamızın biliyorsunuz 14. maddesi, bir defa bunların  attığı bu adımlara karşı konulmuş bir maddedir. Siz böyle bir adımı bir defa  atamazsınız. Böyle bir şeye zaten bu ülkenin ne milli iradesi müsaade eder ne  güvenlik güçlerimiz, silahlı kuvvetleriyle, polisiyle, köy korucularıyla buna  müsaade eder. Anında bizler gereğini bugüne kadar nasıl yaptıysak bundan sonra da  yaparız ve nasıl o açtıkları çukurlarda şu anda kendileri boğuluyorsa, bundan sonra da boğulmaya devam ederler.

PYD Fırat'ın batısına geçti mi?

Bu konuyla ilgili olarak henüz Teşrin Barajı'ndan Batıya doğru geçtiklerine yönelik kesin bir haber söz konusu değil. Bu bazı kaynakların yapmış olduğu açıklamalardır. Cerablus'ta DAEŞ'e yönelik attığımız bir adım var. 1. derecede DAEŞ'ten temizlemek. Ramadi'de DAEŞ oradan süpürüp atılması gibi diğer yerlerde de böyle olacaktır.

Sazla, Nişantaşı'nda tur atmakla Türkiye Partisi olunmaz

Halkın iradesi silahtan güçlüdür. Ama bunlar parlamentoya inanmış değiller. Bunlar bir taraftan Türkiyeliyiz demeye başladılar, ama Türkiye partisi olmadığı ortaya çıktı. Ele saz almakla, Nişantaşı'nda tur atmakla, Türkiye partisi olunmuyor. Türkiye partisi olabilmek için halkımızın değerlerine saygı duymak gerekiyor. Kandan beslenenlerin halkımızı sokağa dökmek suretiyle sadece 6-7 Ekim tarihlerinde eş başkanlarından bir tanesinin sokağa davetiyle malesef bir kısım Kürt kardeşim bu davete uydu ve 50 Kürt kardeşimiz öldü mü? öldü. Ölenler Kürt'tü, öldüren de Kürt'tü. Dün İspir'de bir Uzman Çavuşumuzun şehit olması neticesinde babasının haykırmasıyla, 'Ben de Kürt'üm, babam da Kürt' durumu görüyorsunuz.

Anayasa çalışmaları

Anayasa çalışmaları konusunda malum, tüm  siyasi partilerin Türkiye'de toplumsal mutabakatın sağlandığı bir yeni anayasa  beklentisi var. Hemen hemen bütün siyasi partiler de bunun sözünü siyasi  seçimlerde meydanlarda verdiler ve seçimlerde verilen bu sözün temenni ederiz ki  yerine geldiğini görürüz.

Yorumlar | 0
üye profil