Başbakan Erdoğan o parayı iade etti

Başbakan Erdoğan o parayı iade etti
Yayınlanma Tarihi: 14.07.2014 17:27 | Değiştirme Tarihi: 14.07.2014 18:56

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu; diğer cumhurbaşkanı adayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın destek hesaplarına sembolik bin lira bağışta bulundu.

İhsanoğlu'na Twitter üzerinden teşekkür eden Demirtaş ise Başbakan Erdoğan'ın zengin olduğu imasında bulunarak, "Hepsini bana yatırabilirsiniz rahat olun" diye mesaj attı.Yüksek Seçim Kurulu, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişilerin yapabileceği bağış ve yardım miktarını seçimin her bir turu için, en fazla 9 bin 82 lira 51 kuruş olarak belirlemişti. Üç adayın Ziraat Bankası'nda açtığı banka hesaplarına bağışlar başladı.İhsanoğlu, sembolik olarak centilmence bir davranışta bulunarak, rakiplerinin hesaplarına da bağış yaptı. İhsanoğlu; Erdoğan ve Demirtaş'ın bağış hesaplarına ayrı ayrı bin lira bağışta bulundu. İhsanoğlu, kendini hesabına da bin lira bağış yaptı. İhsanoğlu, bu tutumu ile kampanya döneminin centilmence geçmesi mesajını verdi.Demirtaş ise İhsanoğlu'nun bu jestine, twitter üzerinden teşekkür etti. Demirtaş, twitter'daki hesabında, "Hocam zahmet etmişsiniz, teşekkür ederim, yalnız öbüründe çok var ondan, hepsini bana yatırabilirsiniz rahat olun" diye yazdı.

Erdoğan iade ettiErdoğan'ın avukatı Ali Özkaya, Anadolu Ajansı'na açıklama yaptı. Özkaya,   "Sayın Başbakanımızın talimatıyla, Cumhurbaşkanlığı seçim hesabına dahil  edilmeyen bu bağış, teşekkür edilerek, Sayın İhsanoğlu'na iade edilmiştir" dedi.