Erbil’de Türk diplomatların da bulunduğu restoranda silahlı saldırı

Türkiye’nin Erbil konsolosluğuna yakın bir noktada Kırklar caddesi üzerinde bulunan bir restoranda silahlı kişilerce saldırı düzenlendi. Saldırı esnasında Türk muavin konsolos ve 2 konsolosluk çalışanının da restoranda olduğu belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 17.07.2019 15:39
Değiştirme Tarihi: 17.07.2019 15:48

Açıklamayı yapan Erbil İl Meclisi Başkan Yardımcısı Nezhet Abdulgani olay yerinde emniyet güçlerinin çalışma yapmakta olduğunu, silahlı iki kişinin yakalanması için çalışma başlattığını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Saldırıyı düzenleyen terörist öldürüldü.

Saldırı sonrası olay yerine çok sayıda güvenlik gücü sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

AA muhabirinin elde ettiği bilgilere göre, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomatlar, yemek yemek için gittikleri restoranda silahlı saldırıya uğradı.     

Restoran sahibinin paylaştığı bilgilere göre, konsolosluk çalışanları içeri girdikten sonra sivil giyimli ve üzerinde iki silah taşıyan saldırgan, doğrudan konsolosluk çalışanlarını hedef alarak ateş açtı.     

Saldırı sonucu bir Türk diplomat olay yerinde şehit oldu.    

ERBİL EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Erbil Emniyet Müdürü Abdulhalik Talat, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını, daha sonra detaylı açıklamanın yapılacağını söyledi.      

Kaçan saldırgan veya saldırganların yakalanması için Erbil'den diğer kentlere giden tüm yolların trafiğe kapatıldığı belirtildi.