Enkazdan çıkar çıkmaz köfte ve ayran isteyen Ayda için sipariş yağdı, telefonlar kilitlendi

Depremden 91 saat sonra enkazdan sağ olarak kurtarılan Ayda Gezgin'in ilk isteği köfte ve ayran olmuştu. Aydan'ın enkazdan çıkar çıkmaz dile getirdiği bu isteği sonrası hastane karşısında bulunan restoranların telefonlarının kilitlendiği, arayan kişilerin Ayda'ya köfte yedirmek istediği öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2020 14:14
Değiştirme Tarihi: 03.11.2020 14:14

İzmir'de 6,6 büyüklüğüdenki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı enkazında kalan ve depremin 91. saatinde sağ olarak kurtarılan Ayda Gezgin, kendini kurtaran ekiplerden köfte ve ayran istemişti. O anlara dair görüntüler de tüm Türkiye bir hayli etkiledi. 

Vatandaşlar, minik Ayda'nın bu isteğini yerine getirmek için İstanbul İzmir Trabzon ve Ankara'dan, Ayda'nın kaldığı hastanenin karşısındaki restoranlara telefon ederek sipariş vermek istedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

“İLK KÖFTESİNİ BİZ YEDİRMEK İSTİYORUZ”

Aldıkları yoğun köfte siparişleri üzerine duygusal anlar yaşadıklarını ifade eden şef Erdal Doğan, “Ayda bebeğin hastaneye geldiğini öğrenen vatandaşlar, aynı bölgede faaliyet gösterdiğimiz için bizim telefonlarımızı bulmuşlar. Ankara, İzmir, Trabzon ve İstanbul başta olmak üzere birçok farklı ilden sipariş aldık. Bizi arayanlar, ‘Parayı hemen gönderelim, ne olur acile girip Ayda’ya köfte ulaştırın’ diyorlar. Ne yazık ki şu an talepleri yerine getiremiyoruz ama inşallah Ayda’ya ilk köftesini biz yedirmek istiyoruz” dedi.