Eniştesinin kurşunlarına hedef olan Fatma tanınmayacak halde

Diyarbakır Yenişehir'de ablasını öldüren eniştesinin saldırısına uğrayan Fatma Sever tanınmaz hale geldi. Ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılan Fatma Sever, tedavisi için yetkililerden yardım talebinde bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 04.03.2021 15:02
Değiştirme Tarihi: 04.03.2021 15:02

Korkunç olay 28 Ocak 2021 tarihinde Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Hantepe Mahallesi'nde yaşandı. Mehmet Büyük, eşi Süreyya Büyük, çocukları Azat, Ömer, Enes ve baldızı Fatma Sever ve Ebubekir Büyük'e silalı saldırıda bulundu. 

Olayda Süreyya Büyük hayatını kaybederken, baldız Fatma Sever yüzüne isabet eden kurşunlar nedeniyle ağır şekilde yaralandı. Mehmet Büyük, olay sonrası yakalanıp tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Tanınmayacak hale gelen Fatma Sever hastanede tedavi altına alınırken, Sever'in ailesi maddi güçlükler nedeniyle tedaviye devam edemedi. 

Ablasının hastanede yattığını belirten Cengiz Aslan, Fatma Sever'in yüzünün düzelmesi için hastane ve kendilerinin imkanlarının olmadığını kaydederek yetkililere ablasının tedavi edilmesi çağrısında bulundu. Olayda bir ablasını kaybettiğini, diğer ablasının da ağır yaralandığını ifade eden Cengiz Aslan, saldırıyı eniştesinin yaptığını hatırlattı. Aslan, "Evini şehre taşıyacağım diye kandırma bahanesiyle ablamı köye götürdü, eşyaları taşıma amacıyla götürdü. Eve götürür götürmez silahla ikisini vurmuş. Biri olay yerinde can verdi. diğerinin de yüzü, çenesi her şey dağıldı. Hastane gerekli olan her şeyi yaptı. Şu anda taburcu diyorlar. Taburculuk bir durum yok. Bunun eski haline gelmesi biraz zor. Gözler kayıp, ameliyatı maliyetli. Doktorlara biz her taraftan ulaştık. Doktorlar diyor ki maliyeti yüksek. 400, 500 bin lira gibi miktar gider. Buradaki hocalarla da konuştuk. Yetkileri ve yapacakları bu kadarmış. Şu an içerdekinin iki tane çocuğu var. Rahmet edenin de 6 tane çocuğu var. Suçlu yakalandı, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Devletimizden, yetkililerden, Sağlık Bakanlığından bu ameliyatın yapılmasını talep ediyorum. Bizim de o kadar bütçemiz yok. Bir ev, bir araba var. Onlar da 200 bin lira etmiyor. Söylenen miktar 400, 500 bin liralık bir miktar" dedi.

Kaynak: İHA