Engelli koca, 'Karım beni sürekli dövüyor' deyip polise sığındı

Gelen son dakika haberine göre Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki yürüme engelli Ayhan Gül, kendisini sürekli dövdüğü gerekçesiyle dini nikahl eşinden şikayetçi oldu. Daha önce eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını söyleyen Ayhan Gül, Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 16:24
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 16:24
Engelli koca, 'Karım beni sürekli dövüyor' deyip polise sığındı

Şaşkınlık yaratan olay, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Salkımevler Mahallesi Kümeevleri'nde yaşandı. Yürüme engeli bulunan 52 yaşındaki Ayhan Gül, dini nikahlı eşi tarafından sürekli dövüldüğünü söylerek polise ihbarda bulundu. 

İhbar üzerine Ayhan Gül'ün kaldığı adrese polis ekipleri ve 112 ekipleri geldi ve eşi tarafından dövülüp darp edildiğini iddia eden Ayhan Gül’ü tekerlekli sandalyesiyle birlikte indirerek ambulansla hastaneye götürdü.

2015 yılında geçirdiği motosiklet kazası sonucunda tekerlekli sandalyeye mahkum kaldığı ifade eden Ayhan Gül, tedavisinin ardından engelli bakım merkezine yerleştirildiğini ve burada dini nikahlı eşi A.T. ile tanıştığını ve birlikte Manavgat'a gidip yerleştiklerini söyledi. 

Ayhan Gül, hikayesini şöyle anlattı: 

“Hastanedeki tedavimin ardından Urfa Yaşam Yolu Engelli Bakım Merkezi’ne yerleştirildim. Burada hayatımı sürdürürken 1.5 yıl önce yan odada babası kalan A.T. ile tanıştım. Bir süre sonra beni bakım merkezinden çıkardı ve Manavgat’a gelerek birlikte yaşamaya başladık. Aramızda dini nikah yaptık. İlk başlarda bana çok iyi davranıyordu. Ne var ki kazadan dolayı sigorta ile süren 500 bin lira tazminat davası uzadıkça ve mahkeme lehimde gelişmeyince bana kötü davranmaya başladı. Birçok kez şiddet uyguladı. Şikayetçi oldum. Hatta uzaklaştırma kararı bile aldırdım. Her seferinde gelip kendini acındırma ve beni kandırmayı başardı. Yeniden barıştık. Bugün hiçbir sebep yokken yüzüme ve boğazıma vurarak beni darp etti. Kendisinden şikayetçiyim. Benimle birlikte olma sebebinin 500 bin liralık kaza tazminatı olduğunu artık biliyorum. Bir daha affetmeyeceğim” dedi.

Kaynak: İHA