Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Çığlık çığlığa buldular!

İstanbul'da öldürülen Amerikalı Sarai Sierra'nın hayatını kaybettiği surlar, sağır ve dilsiz olan engelli bir kıza ecel terleri döktürdü.

01.08.2014 17:16

Daha önce ABD'li turist Sierra'nın öldürülmesi ile günlerce konuşulan surlardaki dehlizlerde korkulu dakikalar... Erkek arkadaşı ile birlikte hem tarihi surları gezmek hem de fotoğraf çektirmek için Cankurtaran'daki surlara gelen Sevgi isimli genç kız, surların açık olan bir yerinden geçerken dehlize düştü. Çukur alanı fark etmeyen talihsiz kız, düşmenin etkisiyle  yaralandı. Engelli erkek arkadaşı da, acı içinde kıvranan kızı kurtarmak için bir süre dehlize girmeyi denedi fakat başarılı olamadı. Kendisi gibi sağır ve dilsiz olan erkek arkadaşından yardım isteyen Sevgi isimli kızın çığlıkları, olay yerinden geçen vatandaşların dikkatini çekti. Erkek arkadaşı da dehlize giremeyince çevredeki vatandaşlardan yardım istedi.Seyyar satıcıların polise ve itfaiyeye haber vermesi üzerine, olay yerine kurtarma ve sağlık ekipleri geldi. İtfaiye ekibi dehliz içinde kıvranan genç kıza merdiven uzattı. Bir itfaiye eri de merdivenle birlikte çukura indi. Genç kız itfaiyeci ile birlikte kuyudan çıkarıldı. Hemen sedyeye alınan talihsiz kız, ambulansa alınarak ilk müdahalesi yapıldı. Çeşitli yerlerinden ciddi yaralar alan kız, Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.Genç kızın arkadaşının yaşadığı büyük şok dikkatlerden kaçmadı. Korku dolu anlar yaşayan iki arkadaşın adli işlemleri sırasında da uzun süre şoku atalatamadıkları görüldü. Polis, engelli kızın ismini erkek arkadaşının kağıda yazması ile öğrenebildi.Talihsiz kıza yardım eden balon satıcısı Musa Bütün, kızın erkek arkadaşının kendisinden eliyle işaret ederek yardım istediğini, söyleyerek, "Kadın 10 metreden yere düşmüştü. Yerde acı içindeydi, bende insanlık görevimi yapıp haber verdim. Engelli vatandaş konuşamıyor. Çığlıklarını duydum kadının. Resim çektirirken düşmüş. Zaten içerisi karanlık fark etmemiş." dedi.Diğer görgü tanığı vatandaş da, bu alanda bir çok kez aynı olayların olduğunu ve artık önlem alınması gerektiğini belirtti. 
Yorumlar | 0
üye profil