Endişelendiren haber: Uşak'ta koronavirüs testi yapılan 26 berberin sonucu pozitif çıktı

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilik Kurulu tavsiyeleri neticesinde 11 Mayıs günü salgın sonrası normalleşme adımları kapsamında kuaför, berber ve güzellik merkezlerinin geniş tedbirler uygulanarak açılacağı belirtilmişti. 21 Mart'ta kapatılan berberlerin açılacağı açılacağı haberleri sonrası da, randevularda patlama yaşanmıştı. 11 Mayıs'ın üzerinden 5 gün geçti ve endişelendiren haber Uşak'tan geldi. Uşak'ta çalışan 26 berberin koronavirüs testinin pozitif çıktığı gelen son dakika haberleri arasında yer aldı. İşte tedaviye alınan berberlerin son durumları ve habere ilişkin detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2020 15:47
Değiştirme Tarihi: 16.05.2020 16:00
Endişelendiren haber: Uşak'ta koronavirüs testi yapılan 26 berberin sonucu pozitif çıktı

Uşak'ta hizmet veren 421 berber ve kuaför, 11 Mayıs'ta yeniden açılan dükkanlarında hizmet vermeye başladı. Kuaförler yeniden açılmadan önce de bu kişilerin bir çoğu koronavirüs testine tabii tutuldu. Gelen sonuçlar ise bir hayli endişelendirdi. Yapılan  koronavirüs testlerinin sonuçlarına göre 26 berberde koronavirüse rastlanıldı. Bu gelişme üzerine pozitif vaka testip etdilen kuaförrler yeniden tedavi altına alındı. 

Bu gelişmeler üzerine test yaptırmayan kuaförleri de getirdi. DHA'nın haberine göre, hizmet veren berber ve kuaförlerden test yaptırmayanları kendilerini iyi hissettiklerini söyleyerek evlerinde kaldıklarını, dükkanlarını açmadıklarını ve kendinilerini izole ettiklerini kaydetti. 

TÜRKİYE 15 MAYIS KORONAVİRÜS VAKA TABLOSU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabından yaptığı son paylaşıma göre 15 Mayıs 2020 koronavirüs tablosunda yer alan verilerde dikkat çeken sayılar yer almıştı.

15 Mayıs 2020 koronavirüs tablosuna göre 48 kişi vefat etmiş, yapılan 38 bin 565 test sonrası 1 708 kişide koronavirüs test sonucu pozitif çıkmıştı. Öte yandan dün 2 bin 103 kişi iyileşmişti.