Emre Tyler Mays'ı defalarca bıçaklayarak öldüren sakın Akın Kutlu hakim karşısına çıktı: Keşke ben ölseydim

İstanbul Şişli'de bir kavga sonucu darp edilen ünlü şarap ithalatçısı firmanın sahibi Figen Mays ile Randolph Ward Mays'ın 17 yaşındaki oğlu, 7 Ocak 2020 tarihinde ambulansla götürüldüğü Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi'de sedyeyle indirildiği sırada Akın Kutlu tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Müebbet hapis istemiyle tutuklu bulunan Akın Kutlu, yargılandığı davada çarpıcı ifadeler kullandı. Kutlu, olaydan dolayı büyük pişmanlık duyduğunu, bu nedenle de vicdan azabı çektiğini söyledi. Akın Kutlu'nun sözleri şu şekilde: "Olay olduğundan dolayı çok büyük vicdan azabı duyuyorum. Keşke ben ölseydim de böyle bir şey yaşanmasaydı"

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2020 15:40
Değiştirme Tarihi: 11.09.2020 15:40
Emre Tyler Mays'ı defalarca bıçaklayarak öldüren sakın Akın Kutlu hakim karşısına çıktı: Keşke ben ölseydim

Bir kavga sonucu darp edilen lise öğrencisi Emre Tyler Mays, 7 Ocak 2020'da ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülmüştü. Emre Tyler Mays, sedyeyle indirildiği sırada sanık Akın Kutlu tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Gözaltına alınan şüpheli Akın Kutlu polise verdiği ifadesinde, yaralı olan yakınlarını görmek üzere Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldiği, sanığın bu sırada ambulansla acile getirilen Emre Tyler Mays'in yakınlarını yaralayan husumetli olduğu kişilerden birine benzettiği için olayı gerçekleştirdiğini söylemişti. Sanık Akın Kutlu emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 8 Ocak'ta çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olay günü, sanık Akın Kutlu'nun ambulansın kapısının açılmasından sonra elinde gizlediği bıçakla sedye üzerinde bulunan Emre Tyler Mays'ı defalarca bıçakladığı anın güvenlik kamera görüntüleri de dava dosyasına girmişti.

Akın Kutlu bugün hakim karşısına çıktı ve kendisini savundu. 'Keşke ben ölseydim de böyle bir şey yaşanmasaydı diyen Kutlu, cinayeti yanlışlıkla işlediğini ve vicdan azabı çektiğini söyledi. Mays ailesinin avukatlarının olayı farklı bir yere çekmeye çalıştıklarını söyleyen Akın Kutlu, "Maktulün öldürülmesinden önceki kavgada olsam bende de darp izi olurdu ve ailemin yaralanmasını önleyebilirdim. Çok üzgünüm. Bu vicdan gerçekten anlatılmaz" diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Babasının yaralı halde ambulansa bindirilmesinin ardından annesi ile birlikte hastaneye gittiğini söyleyen sanık Kutlu, "Hastanede yaralı olan ağabeyimin öldüğünü zannettim. Diğer ağabeyim de kafasından darbe almıştı. Hastaneden dışarı çıktığımda akrabalarım da gelmişti. Hastaneye gelen ambulansta babamın olduğunu zannettim. Ambulanstan ineni bilmediğim için bir anda kendimi kaybettim. Şoka girmiş durumdaydım. Oradaki polis memurları müdahale edemezken annem nasıl yardım etsin. Böyle bir şey yapacağımı bilse annem zaten engellerdi" dedi. 

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, sanık avukatının ambulans görüşme kayıtları ve raporla ilgili taleplerinin reddine karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, olayda ismi geçen Batuhan Karanlıkoğlu ve diğer tanıkların dinlenmesine hükmetti. Dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine de karar verildi. Duruşma ertelendi.

DHA

Etiketler: Emre Tyler Mays