Emre Gönlüşen kimdir? Emre Gönlüşen kaç yaşındaydı, ne kanseriydi?

Emre Gönlüşen, uzun süredir sürdürdüğü kanserle mücadelesini kaybetti ve vefat etti. Uzun yıllar birçok kanalda spor spikerliği yapan, futbol maçlarının unutulmaz sesi olan Emre Gönlüşen, 2019 yılında kansere yakalandığı duyurmuştu. Peki, Emre Gönlüşen kimdir, kaç yaşında hayatını kaybetti? Emre Gönlüşen ne kanserine yakalanmıştı? Hangi kanallarda görev yaptı?

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2020 18:45
Değiştirme Tarihi: 09.08.2020 18:45
Emre Gönlüşen kimdir? Emre Gönlüşen kaç yaşındaydı, ne kanseriydi?

Uzun süredir kanser tedavisi gören spor spikeri Emre Gönlüşen hayatını kaybetti. Spor spikerliği boyunca birçok kanalda görev yapan, maç özetlerinin unutulmaz sesi olan ve seslendirdiği maçlarla sporseverlerin gönlünde ayrı bir yeri olan Emre Gönlüşen, kansere 2019 yılında yakalandığı açıklamıştı. "17 Aralık 2019 tarihinde Kanseri yenip şampiyonluğumu ilan ettim derken Var’dan döndü ama seri penaltılarla alacağım maçı." tweetiyle sevenlerini umutlandıran genç spiker, 42 yaşında bu mücadelesini kaybetti. Peki, Emre Gönlüşen kimdir? İşte Emre Gönlüşen'in hayat hikayesi...

Haber ile ilgili metin girin!.

EMRE GÖNLÜŞEN KİMDİR?

1978 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Emre Gönlüşen aslen Adana’lıdır ve Adana doğumludur. Doğup büyüdüğü memleketinde, Adana Şehir Tiyatrosu Konservatuvarı’nda 2 sene diksiyon eğitimi almıştır. O yıllarda sıkı bir taraftarı olduğu Adanaspor maçlarını seslendirmek ümidi ile bölgesel yayıncı kuruluşun kapısını çalan Gönlüşen, maksadına ulaşmıştır. Aldığı olumlu cevabın ardından, her gün seslendirme için kanalın yolunu tutmuş ve televizyon dünyasına giriş yapmıştır.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kısa süre sonra kanalın tam zamanlı çalışanı olmuş, kurgu, montaj, haber spikerliği ve müzik-komedi gibi çeşitli programları üstlenmiştir. İlerleyen süreçte ise işine profesyonel olarak devam etmiştir. O dönem İtalya Ligi’ni yayınlayan TV8’e deneyimlerinden bahsedip mail göndermiş, TV8 yönetiminin dikkatini çekmiş ve kanaldan davet almıştır. Devamında anlattığı Milan – İnter maçı ile TV8 macerası başlamıştır.

İlerleyen süreçte D Spor, Telesport, NTV Spor ve Bein Sports ile kariyerini devam ettiren Emre Gönlüşen günümüzde yayıncı kuruluşta Süper Lig karşılaşmalarını da anlatıyordu.