Emre Akbaba’nın ayağı mı kırıldı? Emre Akbaba’nın sağlık durumu nasıl?

Emre Akbaba’nın ayağı mı kırıldı? Emre Akbaba’nın sağlık durumu nasıl?
Yayınlanma Tarihi: 11.05.2019 17:37
Değiştirme Tarihi: 11.05.2019 19:22

Galatasaray’ın genç futbolcusu Emre Akbaba, Çaykur Rizespor maçında sakatlandı. Peki, Emre Akbaba’nın ayağı mı kırıldı? Emre Akbaba kimdir, sağlık durumu nasıl?

Emre Akbaba’ya ne oldu, ayağı mı kırıldı, sağlık durumu nasıl? Gibi sorualr bugün en çok merak edilen konulardan biri oldu. Peki, Emre Akbaba’nın ayağı mı kırıldı? Emre Akbaba’nın sakatlığı ne? Galatasaray Çayrkur Rizespor maçında Emre Akbaba sakatlandı. Maç bir anda durdu ve Emre Akbaba’ya sağlık ekipleri müdahale etti. Emre Akbaba’nın sakatlığı herkesi çok korkuttu. Galatasaray'ın Çaykur Rizespor ile oynadığı maçta 61'inci dakikada Ryan Donk'un yerine oyuna dahil olan Emre Akbaba, 67'nci dakikada Samudio'nun müdahalesi sonrası yerde kaldı. Uzun süre tedavisi saha içerisinde gerçekleştirilen Emre, sedye ile ambulansa taşınarak hastaneye götürüldü. Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan oyuncunun kaval kemiğinde kırık olduğu tespit edildi. Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce, futbolcunun kaval kemiğinin kırıldığını açıkladı. Futbolcunun, yapılan ilk müdahalenin ardından takımla birlikte İstanbul'a döneceği ve tedavisinin burada süreceği öğrenildi.

Emre Akbaba kimdir?

4 Ekim 1992 yılında Fransa’nın Montfermeil kentinde dünyaya gelen Emre Akbaba, 2012 yılında Türkiye’ye gelerek MP Antalyaspor’un altyapısında oynamaya başladı. 2012 yılında Kahramanmaraş B.Ş. Belediyespor’da profesyonel futbol hayatına geçen Emre Akbaba 2013 yılında Medical Park Antalyaspor’a dönüş yaptı. 2013-14 futbol sezonuna gelindiğinde 2 yıl kiralık olarak Alanyaspor’un renklerine dahil olan Emre Akbaba Türkiye Kupası A2, 2 ve 3. Liglerde birçok kez forma giydi. 2013-14 sezonunda 16 gol ve 11 asistlik performansıyla takımının 1. Lig'e yükselmesinde pay sahibi oldu.