Emniyet Müdür Yardımcısı ve komiserin parti görüntüleriyle ilgili Ankara Valiliği'nden açıklama

Ankara'da bir emniyet müdür yardımcısı ve komiserin, kiraladıkları çiftlik evinde parti düzenledi. Alkolün de alındığı partiye ilişkin görüntüler ise, partiyi organize ettiği belirtilen Fatih T.,'nin Instagram hesabından canlı olarak yayınlandı. Durumu fark eden polis memurları, görüntüleri kaydedip Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'a ulaştırdı. Hem emniyet müdür yardımcısı hem de komiserin görev yerinin değiştiği belirtilirken, konuyla ilgili Ankara Valiliği'nden bir açıklama geldi. Valilik görev yerleri değiştirilip soruşturma açılan emniyet müdür yardımcısı ve komiserin görevden el çektirildiğini ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2020 10:59
Değiştirme Tarihi: 12.05.2020 14:57

Ankara’da, koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekirken, emniyet müdür yardımcısı ile komiserin kiraladığı çiftlik evinde parti düzenlendiği ortaya çıktı. Partinin görüntülerine DHA ulaşırken, olay sonrası emniyet müdür yardımcısı ile komiserin görev yerinin değiştirildiği öğrenildi.

PARTİ SIRASINDA CANLI YAYIN...

Burada koronavirüs salgınına rağmen parti düzenlenirken, sosyal mesafe kuralı hiçe sayılıp, müzik eşliğinde dans edildi, alkol alındı. Eğlence sırasında organizatör Fatih T., alkolün de etkisiyle sosyal paylaşım sitesi Instagram'daki hesabından canlı yayına geçti.

EMNİYET MÜDÜRÜ SERVET YILMAZ GÖREV YERLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Bunun üzerine emniyet müdür yardımcısı ile komiseri tanıyan polis memurları yayını kaydederek durumu Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’a aktardı. DHA'nın da ulaştığı görüntüleri izleyen Yılmaz'ın tepki gösterip, hem emniyet müdür yardımcısının hem de komiserin görev yerini değiştirdiği öğrenildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği’nin “Bir Emniyet Müdür Yardımcısı ve Bir Komiser Yardımcısının Çiftlik Evinde Alem Yaptığı Konusuyla İlgili Basın Açıklaması” başlıklı açıklaması şöyle: 

“Gölbaşı ilçesinde nisan ayı başında meydana gelen ve basına da intikal eden, bir emniyet müdür yardımcısı ve bir komiser yardımcısının çiftlik evinde alem yaptığı konusuyla ilgili olarak ilgililer hakkında derhal soruşturma başlatılarak Valiliğimizce 06.05.2020 tarihinde görev yerleri değişikliği yapılmış, soruşturma kapsamında görevden el çektirilme işlemi uygulanmıştır.”

DHA