Emlak sektörünü kökünden değiştirecek sistem

Tüm dünyayı sarsan pandemi, tüketim ve alışveriş alışkanlıklarını derinden etkilediği gibi emlak sektörünü de etkiledi. Fakat gelişen teknoloji sayesinde, yemek siparişi verir gibi gayrimenkul sahibi olmak kolaylaştı. Sektörün bilinen isimlerinden olan Adil Yaman sektöre getirdikleri yeni sistemi anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2021 19:58
Değiştirme Tarihi: 12.07.2021 19:58
Emlak sektörünü kökünden değiştirecek sistem

Artık konut almak için konutu yerinde görmeniz şart değil! Dünyanın neresinde olursanız olun, yeni sistemde hem konutunuzu uzaktan üç boyutlu olarak inceleyebiliyor hem de isterseniz online olarak alım-satım yapabiliyorsunuz. 

Pandemi süreci ile birlikte yeni nesil emlak şirketleri arasında yer alan CuEngine Turkey, tüm müşterilerine sınırsız seçenek, çözüm imkanları ve danışmanlık hizmeti sunuyor. 

Pandeminin online konut satışlarına olumlu etkisi oldu bile denilebilir. Zaten var olan online gayrimenkul satış sistemi daha da önem kazanarak, alıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

“İNŞAAT PROJELERİNİ ÜÇ BOYUTLU İNCELEME İMKANI”

Ana merkezi İngiltere’de bulunan ve 15 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan emlak devinin satışlardan sorumlu CO-CEO’su Adil Yaman, “Türkiye’de emlak sektörü organik büyüme trendini sürdürüyor. Özellikle yabancıların Türkiye’de mülk almaya yönelik ciddi talepleri var. Bunların başında da İran, Irak, Rusya ve Ortadoğu ülkeleri geliyor” dedi. Türkiye’den mülk alan yabancılara vatandaşlıkta sağlanan kolaylığın da bunda etkisi olduğunu hatırlatıyor. 

CuEngine Turkey ortak kurucusu Avijit Bhaya, PropTech’in Türkiye’deki emlak sektörüne çok katkısı olacağını düşünüyor., “CuEngine Turkey olarak bizim mobil uygulamalarımız var. Yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimize inşaat projelerini üç boyutlu olarak gösterebiliyoruz. Örneğin İran’daki bir müşteri burada daha proje aşamasında olan bir evi üç boyutlu olarak gerçeğiyle neredeyse birebir manzaralarına kadar görebiliyor. Bu sayede online ev satışı yapabiliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA