Emine Eren, İzmir'de Barış Sitesi'ndeki enkazdan yaklaşık 15 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı

İzmir'de dün 6.6 büyüklüğünde korkunç bir deprem meydana geldi. Yaklaşık 15 saniye süren deprem sonrası bazı binalar yerle bir oldu. Yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken tam 15 saat sonra sevindiren bir haber geldi. 62 yaşındaki Emine Eren, İzmir'de Barış Sitesi'ndeki enkazdan yaklaşık 14 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı.

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2020 08:59
Değiştirme Tarihi: 31.10.2020 09:03
Emine Eren, İzmir'de Barış Sitesi'ndeki enkazdan yaklaşık 15 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı

Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde gerçekleşen deprem, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken 14 saat sonra gelen haber herkesin umutlarının yeşermesine neden oldu. 62 yaşındaki Emine Eren enkaz altından yaralı şekilde kurtuldu.

İZMİR'DE 17 SAAT SONRA ENKAZ ALTINDAN BİR KİŞİ DAHA KURTARILDI

İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Barış Sitesindeki enkazdan 50 yaşındaki Nurcan Tosun yaralı olarak kurtarıldı.Merkez üssü İzmir'in Seferihisar açıklarındaki depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Depremde alt üç katı çöken Barış Sitesindeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 17 saat sonra Nurcan Tosun'a ulaşıldı.Tosun, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine gönderildi. 

Eşi İbrahim Tosun, büyük sevinç yaşadı. Arama kurtarma ekipleri, aynı apartmandan 62 yaşındaki Emine Eren'i 14 saat sonra kurtarmıştı. 

AA