Emekliye promosyon ne zaman verilecek?

Emekliye promosyon ne zaman verilecek?

11 milyon emeklinin beklediği emekli promosyonuna dair bakanlık kulislerinden gelen bilgilere, çalışma bayram sonrasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’de 11 milyona emeklinin şu sıralar gözü kulağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelecek olan promosyon haberinde. Yeni Bakan Müezzinoğlu, görevi devraldığında verdiği ilk müjdesi olan emekli promosyonuyla ilgili çalışmada sona gelindi.

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli promosyonlarında son viraja girildiği iddia edildi. Buna göre emekli promosyonları bayram sonrasında ödenecek.

Türkiye Gazetesi’nden Sinem Erciyas’ın haberine göre, yaklaşık 11 milyon emeklinin dört gözle beklediği promosyon çalışmasında son viraja gelindi.

Bayram sonrasında hazırlıkları tamamlanacak promosyon ödemeleri ile emeklilerin yüzü bir kez daha gülecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık görevini devralmasının ardından ilk çalışmasını emeklilerin promosyonları ile ilgili gerçekleştirecek.

Müezzinoğlu, haziran ayında verilmesi planlanan ancak çalışmaların tamamlanamadığı promosyonlara ilişkin bayram sonrasında neticelendirilmesi için talimat verdi.

Böylece bankalarla aylardır süren görüşmelerde sona gelinecek. Promosyonların tutarına ilişkin çalışmalar yıllık 150 ile 300 lira arası olması ve 3 yıllık toplu ödeme olarak gerçekleştirilmesi yönünde.

Bu kapsamda promosyon tutarlarının belirlenmesinde emeklilerin aldıkları maaşlar belirleyici olacak. Maaşları 500 liranın altında olanlar, 500-1000, 1000-2000 ve 2000 liranın üzeri alanlar hangi kademeye giriyorsa, o oranda belirlenen promosyonu alacak.

İHA

Görüntülenme : 647 Güncelleme Tarihi: 13/09/2016 12:11:19
Yayınlanma Tarihi: 13/09/2016 12:11:09

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin