Emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte ikramiyelerin yatacağı tarih

Emekli Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman, ayın kaçında yatacağını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emekli vatandaş için ikramiye müjdesini verdi ve bayram ikramiyelerinin yatacağı tarihi açıkladı. Peki, emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte ikramiyelerin yatacağı tarih.

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2021 10:27
Değiştirme Tarihi: 07.07.2021 10:27
Emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte ikramiyelerin yatacağı tarih

Emekli Kurban Bayramı ikramiyeleri için geri sayım başladı. Milyonlarca emekli vatandaşın bir süredir açıklanmasını beklediği bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih hakkında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, 12 milyon emekliye müjdeli haberi vererek bayram ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarihi açıkladı. Peki, emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte ikramiyelerin yatacağı tarih.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini söyledi.

Emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte zamlı olarak emekli aylıklarının; SSK emeklileri için 13-14 Temmuz tarihleri arasında, Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz’da hesaplara yatırılacağını söyleyen Bilgin, Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşların ise Temmuz ayı farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 15 Temmuz’da birlikte ödeneceği bilgisini verdi.

Memur ve emekli maaşı zammı belli oldu İşte haziran enflasyon rakamları sonrası yeni memur ve emekli maaşları..Memur ve emekli maaşı zammı belli oldu! İşte haziran enflasyon rakamları sonrası yeni memur ve emekli maaşları..

Bakan Bilgin, “Ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunan, üreten ve alın teri döken her bir emeklinin bayram ikramiyesinin hayırlı olmasını diliyorum. Emeklilerimizin ve ailelerinin bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum” dedi.