Emekliye bayram ikramiyesi zammı ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Emekliye bayram ikramiyesi zammı ne kadar oldu sorusunun yanıtı, yüz binlerce emekli vatandaş ve yakınları tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında, emekliye bayram ikramiyesi zammı belli oldu. Peki, emekliye bayram ikramiyesi zammı ne kadar oldu? İşte yapılan o açıklama.

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2021 09:49
Değiştirme Tarihi: 28.04.2021 09:49
Emekliye bayram ikramiyesi zammı ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Emekliye bayram ikramiyesi zammının ne kadar olacağı binlerce emekli vatandaş tarafından heyecanla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle gerçekleştirilen iftar sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yaptığı açıklama ile emeklilere bayram ikramiyesi müjdesini verdi. Peki, emekliye bayram ikramiyesi zammı ne kadar oldu? İşte yapılan o açıklama.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bin artı enflasyon. Bu da büyük ihtimalle enflasyon 85 TL tutuyor ama onu 100 TL'ye tamamlayacağız. İnşallah 1100 TL olarak duyuracağız. Bunu da Meclis'e değil kararname ile göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştirelim istiyorum." ifadelerini kullandı.

Emekliye bayram ikramiyesi ilk olarak 2018 yılında verilmeye başlandı. Üç dönemdir bin lira olarak emeklilerin hesaplarına yatırılan ikramiyenin gelecek ramazan bayramında artması bekleniyordu.