Emekli olunca ne kadar maaş alırım? İşte SGK emekli maaşı hesaplama robotu

Emekli olunca ne kadar maaş alırım sorusunun yanıtı birçok vatandaşın merak edip sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. İş hayatını bir kenara bırakıp artık emekliye ayrılmak isteyen vatandaşlar, ne kadar emekli maaşı alacaklarını merak ediyor. Peki, emekli olunca ne kadar maaş alırım?

Yayınlanma Tarihi: 02.12.2019 11:52
Değiştirme Tarihi: 02.12.2019 12:14
Emekli olunca ne kadar maaş alırım? İşte SGK emekli maaşı hesaplama robotu

2020 yılınan yaklaşmasıyla birlikte yüzlerce vatandaş için emekliliğe ayrılma tarihi biraz daha yaklaştı. Emekli olmak geri sayım yapan vatandaşlar, 'emekli olunca ne kadar maaş alırım?' sorusunun yanıtını sorguluyor. İşte detaylar.

EMEKLİ MAAŞI NEYE GÖRE HESAPLANIYOR?

Emekli maaşınız çalıştığınız süre, ödediğiniz prim miktarı gibi pek çok spesifik kritere göre hesaplanmakta. Uzun süre çalışan ve yüksek prim ödeyen sigortalıların görece daha fazla maaş aldığını gözlemlemekteyiz. Ocak ve Temmuz aylarında enflasyon farkına göre yılda iki kez zamlanan emekli maaşları hak sahibinin istediği herhangi bir banka şubesine yatırılabiliyor.

4A (SSK) çalışanları için emeklilik aylığı hesaplama:

Öncelikle bunun için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, Baba adınızı, Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve son olarak doğum tarihinizi giriniz. Daha sonra Sorgula butonuna basarak emeklilik aylığı hesaplama işlemini tamamlayınız.

4B (BAĞ-KUR) çalışanları için emeklilik aylığı:

Vermiş olduğumuz linke tıklayın. Açılan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın. Daha sonra T.C. kimlik numaranız ile E-Devlet şifrenizi giriniz. Yönlendirildiğiniz sayfada Kurumu kısmından esnaf mısınız yoksa tarımla mı uğraşıyorsunuz onu seçin. Daha sonra Sorgula seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlayınız

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ