Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşlarının ne zaman yatacağı açıklandı mı?

Emekli maaşları ne zaman yatacak sorusunun yanıtı, Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle birlikte binlerce emekli vatandaş tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. 13 milyon emekli ve ailesi 1100 TL yatan bayram ikramiyelerinin ardından emekli maaşlarının yatacağı zamanı merak ediyor. Peki, emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşlarının ne zaman yatacağı açıklandı mı?

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2021 12:28
Değiştirme Tarihi: 13.05.2021 12:28
Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşlarının ne zaman yatacağı açıklandı mı?

Emekli maaşlarının ne zaman yatacağına ilişkin, milyonlarca emekli vatandaş ve ailesi tarafından internet üzerinden sorgulanmaya devam ediyor. Peki, emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşlarının ne zaman yatacağı açıklandı mı?

EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK? 

Emekli maaşının bayram öncesi yatıp yatmayacağı hakkında henüz resmi açıklama gelmedi. Detaylar açıklandığında haberimize eklenecektir.

EMEKLİLER BANKAYA GİDEBİLECEK Mİ? 

Tam kapanma dönemi içerisinde 3-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemeleri;

– Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanacak takvim ve sürelere uyulmak,

– TC Kimlik numarası veya diğer usullere göre açıklanacak olan takvim ve süreler içerisinde kendi grubuna denk gelen sürede kullanmak,

– Maaş ödemesinin yapılacağı Banka'nın ikametine en yakın şubesine gidip gelinmek,

– Güzergah ve zaman kuralına uygun davranılmak,

kaydıyla bu kapsamda bulunan vatandaşlarımızın, banka şubeleri ve atm'lere gidiş-gelişleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.

Vatandaşlarımızın bu muafiyeti Banka'nın ikametine en yakın şubesine en kısa sürede geliş-gidiş yapmak için kullanmaları büyük önem taşınmaktadır.

Maaş/aylık/ücret veya ikramiye ödemeleri sırasında fiziki mesafe kuralı başta olmak üzere salgınla mücadele tedbirlerine aykırı görüntülerin oluşmaması için mülki idare amirlerinin koordinasyonunda banka yönetimlerince gerekli gerekli tedbirler alınması, açık bulundurulacak şube ve çalıştırılacak personel sayısının artırılması gerekmektedir. Yoğunlaşmanın önüne geçilebilmesi amacıyla bu dönemde banka şubeleri açılış-kapanış saatlerinde esnemeye gidilebilecektir.