Emekli hemşireyi erkek arkadaşı öldürmüş: Boğazını sıktım, burnundan kan gelince öldüğünü anladım

Didim'de 4 günden bu yana kayıp olarak aranan 59 yaşındaki emekli hemşire Hatice Tusu'nun, erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 16:35
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 16:35
Emekli hemşireyi erkek arkadaşı öldürmüş: Boğazını sıktım, burnundan kan gelince öldüğünü anladım

Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan 59 yaşındaki emekli Hemşire Hatice Tusu'dan 10 ekim tarihinden bu yana haber alınamıyordu. 2 çocuk annesinden haber alaman yakınları da bunun üzerine polise kayıp başvrusunda bulundu. 

Güvenlik kameralarını incelemeye alan Didim İlçe Emniyeti, Tusu'nun son olarak erkek arkadaş S.A. ile buluştuğunu belirledi. 

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, emekli hemşirenin erkek arkadaşını gözaltına aldı. S.A., emniyetteki sorgusunda cinayet işlediğini itiraf ederek olayı anlattı. 

S.A., Hatice Tusu ile tartışma yaşadıklarını, tarışma sonrasında da kavga ettiklerini dile getirdi. Tusu'nun boğazını sıktığını söyleyen S.A., burnundan kan gelmesi sonucunda öldüğünü anladığını belirtti. 

S.A., Tusu'nun cansız bedenini ise Hisar Mahallesi'ndeki Sağtur Plajı'na gömdüğünü belirtti. Bu itirafın üzerine bölgede arama yapan ekipler,  emekli hemşirenin cansız bedenini toprağa gömülü şekilde buldu. Emekli hemşirenin kesin ölüm nedeninin yapılacak olan otopsinin ardından belirleneceği öğrenildi.

Kaynak: DHA