Emekli doktor Andrew Townsley Kim Milyoner Olmak İster'de büyük ödülün sahibi olabilir

Ülkemizde Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla izleyiciyle buluşan Kim Milyoner Olmak İster, başka sunucularla başka ülkerlerde de aynı şekilde takip ediliyor. Koronavirüsün vurduğu ülkelerden biri olan Birleşik Krallık, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasıyla gündeme geldi. Andrew Townsley isimli bir yarışmacı, 2006 yılından bu yana bir ilki başararak büyük ikramiyeyi kazanan yarışmacı olabilir. Birleşik Krallık'ta son olarak 2006 yılında Ingram Wilcox isimli bir kişi bu başarıya ulaşmıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2020 16:27
Değiştirme Tarihi: 12.05.2020 16:27
Emekli doktor Andrew Townsley Kim Milyoner Olmak İster'de büyük ödülün sahibi olabilir

Andrew Townsley, 2006'da Ingram Wilcox'dan bu yana programın ilk büyük ikramiye kazananı olabilir

Birleşik Krallık'ta yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster?'in yarışmacısı, bir milyon sterlinin (yaklaşık 8,7 milyon TL) en son 14 yıl önce yayımlanan yarışmada kazanıldığı programda son soruya geldi.

Emekli doktor Andrew Townsley, uzun süredir devam eden ITV bilgi yarışmasının bu akşamki (12 Mayıs 2020) bölümünde milyonlar değerindeki soruya ulaşmayı başarıyor.

Bölüm esnasında sunucu Jeremy Clarkson'ın ifade ettiği üzere Townsley, program tarihinde son soruya gelen 6. yarışmacı olacak.

Ingram Wilcox, 2006'da 1 milyon sterlinlik ödülü alarak programın son kazananı olmuştu.

Programdan galip ayrılan diğer yarışmacılar arasında 2004'te Pat Gibson, 2001'de David Edwards ve Robert Brydges ve 2000'de Judith Keppel yer alıyor.

1 milyon sterlinlik ödülü alan en tanınmış kişi muhtemelen, 2001'de yarışmayı kazansa da hile yapmakla suçlanan Britanya Ordusu'ndan emekli binbaşı Charles Ingram.

Ingram'ın hikayesi Michael Sheen, Sian Clifford ve Matthew Macfadyen'in rol aldığı yeni ITV draması Quiz'in odağında bulunuyor.