Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyesi ne kadar?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek sorusunun yanıtı, Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, binlerce emekli vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamayla birlikte emekli bayram ikramiyelerine zam yapıldığını belirtmişti. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyesi ne kadar?

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2021 10:53
Değiştirme Tarihi: 03.05.2021 10:53
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyesi ne kadar?

Emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğini merak eden binlerce vatandaş, konuyla alakalı internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Bayramın gelmesine çok az bir zaman kala, emekli bayram ikramiyelerinin yatırılması için geri sayım başladı. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyesi ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bin artı enflasyon. Bu da büyük ihtimalle enflasyon 85 TL tutuyor ama onu 100 TL'ye tamamlayacağız. İnşallah 1100 TL olarak duyuracağız. Bunu da Meclis'e değil kararname ile göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştirelim istiyorum." ifadelerini kullandı.

ÖDEMELER NE ZAMAN? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı ikramiyesinin mayıs ayının ilk haftasında hesaplara yatacağını belirtti.

Bu bilgiler ışığında, 3 Mayıs – 7 Mayıs arasında ikramiyelerin ödenmesi bekleniyor.

Ayrıca Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili de müjdeyi veren Erdoğan, temmuz ayının ortasında da Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatırılacağını söyledi.