Emekli bayram ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusunun yanıtı, Ramazan Bayramı öncesinde yüz binlerce emekli vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Her yıl bayram öncesi yatırılan emekli ikramiyelerine bu yıl zam yapıldığı açıklandı. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2021 10:30
Değiştirme Tarihi: 20.04.2021 10:30
Emekli bayram ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı ve emekli bayram ikramiyesinin ne kadar olduğu birçok vatandaşın merak ettiği konular arasında yer alıyor. Her yıl dini bayramlar öncesinde emeklilere yatırılan 1000 TL ikramiyeye zam geldiği açıklandı. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Bayram ikramiyelerinin ilk ödemelerini Mayıs başında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 'TL'ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 TL'den başladığını söylemek isterim. Emeklilerin şartlarının daha da iyileşmesine hazırlanıyoruz.’ açıklamasında bulundu.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere ödenen biner liralık bayram ikramiyesinde enflasyon oranında artış yapılacağını ve ilk ikramiyenin mayıs ayının başında ödeneceğini, Kurban Bayramı ödemesini ise temmuz ayının ortasına doğru gerçekleşeceğini açıkladı. Henüz yeni ikramiye tutarı belli olmadı.