Elon Musk'tan çarpıcı koronavirüs açıklaması! 'Salgın abartılıyor'

ABD'li ünlü girişimci Elon Musk'tan çarpıcı koronavirüs açıklamaları yapıldı. Dün katıldığı bir programda konuşan Elon Musk, koronavirüs aşısı olmayacağını belirtti. Öte yandan Musk, salgının insanları mantıksız hale getirdiği ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 13:20
Değiştirme Tarihi: 29.09.2020 13:20
Elon Musk'tan çarpıcı koronavirüs açıklaması! 'Salgın abartılıyor'

SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi olan ünlü ABD'li girişimci Elon Musk'tan oldukça çarpıcı açıklamalar yapıldı. Koronavirüs salgınıyla ilgili konuşan Elon Musk, koronavirüs aşısı olmayacağını belirterek, insanların salgını çok abarttığını dile getirdi.

ABD'de SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi Elon Musk, dün katıldığı bir programda yaşı itibariyle kendisinin ve çocuklarının ‘koronavirüs risk grubunda olmadığını’ belirterek koronavirüs aşısını olmayacağını açıkladı. Musk “Salgının insanları mantıksız hale getirdi" dedi.

"SALGIN ABARTILIYOR"

New York Times Sway podcast canlı yayınına katılan Musk, büyük ölçekli karantinaların ve sokağa çıkma yasaklarının bir hata olduğunu ve “fırtına geçene kadar” yalnızca risk altında olanların karantinaya alınması gerektiğini söyledi. Musk yaptığı açıklamada, “Demek istediğim bu, mantığın arka planda kaldığı sıcak bir düğme meselesi. Genel olarak ölüm oranı çok düşük ve bulaşıcı olan bir şeye sahibiz” ifadelerini kullandı.   

MUSK’TAN BİLL GATES’E AĞIR SÖZLER  

Podcast sunucusu Musk’a, bu açıklamaların kendi yaptığı ‘insanlığın yararına’ işlerle ters düştüğünü vurgulaması üzerine Musk “Herkes ölür” dedi. Musk, Harvard Üniversitesi epidemiyoloji ekibi ile birlikte çalışarak koronavirüs salgını için çaba sarf ettiğini kaydetti. Musk “Harvard epidemiyoloji ekibiyle antikor çalışmaları yapıyoruz, CureVac için Tesla aşı makineleri yapıyor, (Bill) Gates bir şey yapmadığımla ilgili konuştu...  Taş kafalı. Biz aslında yatırım yaptığınız CureVac için aşı makinelerini yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

DHA