Elleri bağlı ağzında havluyla ölü bulunmuştu! Kurye cinayetinde ayrıntılar ortaya çıktı

Gelen bir son dakika haberine göre Ankara'da yalnız yaşayan kurye Erşan Aydemir'in ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Erşan Aydemir'in internetteki bir arkadaşlık sitesi üzerinden tanıştığı 21 yaşındaki Samet Eren Emelce ve 24 yaşındaki Oğuzhan Ülker tarafından öldürüldüğü belirtildi. İki katil zanlısı gözaltına alınırken, eve hırsızlık amacıyla girlikleri, Aydemir'in karşı koyması üzerine de bayıltıp ellerini bağladıkları aktarıldı.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2021 12:42
Değiştirme Tarihi: 01.10.2021 12:42
Elleri bağlı ağzında havluyla ölü bulunmuştu! Kurye cinayetinde ayrıntılar ortaya çıktı

Kargo şirketinde kurye olarak çalışan Erşan Aydemir, önceki gün Keçiören ilçesi Atapark Mahallesi 340'ıncı Cadde'deki evinde elleri bağlı, ağzına da havlu sıkıştırılmış halde ölü bulundu. Vücudunda darp izleri bulunan Aydemir'in cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Eğitim fakültesi mezunu olan Aydemir'in, 26 Temmuz'da nişanlandığı öğrenildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

TÜM MAHALLENİN GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ 

Aydemir'in ölümü ile ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı. Kurulan özel ekip, Aydemir'in evinin bulunduğu mahalledeki tüm güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan incelemede, 81 EY 709 plakalı kurye motoru ile Aydemir'in evinin etrafında dolaşan 2 kişi tespit edildi. 2 kişinin, yaklaşık 10 dakika sonra saat 21.40 sıralarında Aydemir'in oturduğu apartmana girdiği belirlendi. Yaklaşık yarım saat içeride kalan bu kişilerin Samet Eren Emelce ve Oğuzhan Ülker olduğu saptandı. Emelce ve Ülker'in, daha sonra ellerinde çanta ve takım elbise ile çıktıları ve motorla uzaklaştıkları belirlendi. Şüpheliler, Keçiören ilçesinde saklandıkları evde polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİLER

Emelce ve Ülker, polisteki sorgularında cinayeti itiraf etti. Şüpheliler, Erşan Aydemir ile internetten arkadaşlık sitesi üzerinden tanıştıklarını, evine hırsızlık için gittiklerini, Aydemir'in kendilerine karşı koyması üzerine darbettiklerini, elini ve kolunu bağladıktan sonra ses çıkarmaması için ağzına havlu koyduklarını söyledi. Şüpheliler, Aydemir'i öldürme niyetinde olmadıklarını, sadece bayıltmak istediklerini ileri sürdü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Emelce ve Ülker'in, Aydemir'e ait 2 telefon ve 1 takım elbise alarak evden ayrıldığı, telefonlardan birisini de sattıkları belirlendi. 2 şüpheli, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: DHA