Elektrikli bisikleti bomba gibi patlayan fitness antrenörü faciadan son anda kurtuldu

İstanbul'da fitness antrenörü olan Mehmet Salman, Beşiktaş'ta elektrikli bisikletiyle seyir halindeyken hayatının şokunu yaşadı. Salman'ın bisikletinin yedek aküsü bomba gibi patladı. Salman, vatandaşların yaptığı uyarı sayesinde durumu fark ederek yara almadan olayı atlatmayı başardı. 

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2020 20:19
Değiştirme Tarihi: 18.09.2020 20:19
Elektrikli bisikleti bomba gibi patlayan fitness antrenörü faciadan son anda kurtuldu

Fitness antrenörü Mehmet Salman, geçtiğimiz günlerde dersinden çıkıp arkadaşlarıyla buluşmak üzere elektrikli bisikletiyle yola çktı. Aradan bir süre geçti ve Salman'ın arkasından gelen sürücüler, 'duman çıkıyor' diyerek uyarıda bulundu. Mehmet Salman bisikletini durdurdu ve kısa süre içinde dumanların yükseldiği bisikletin yedek bataryası patlayıp yanmaya başladı. Mehmet Salman, sürücülerin uyarısı sayesinde büyük bir faciayı yara almadan atlattı. Patlama sonrası meydana gelen yangın, çevredekilerin de müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. 

"YARALANABİLİR HATTA ÖLEBİLİRDİM, BÜYÜK BİR ŞAŞKINLIK İÇERİSİNDEYİM"

Elektrikli bisiklette bulunan yedek bataryanın bomba gibi patladığını belirten Mehmet Salman, "Özel dersimden çıkmıştım. Bebek'e doğru arkadaşlarımla buluşmak için yola çıktım. Hareket halindeyken farkında değildim, arkadan gelen arkadaşlar uyardı. Motorun altında bulunan yedek bataryadan dumanlar çıkıyordu. Bende durdum, oturduğumun koltuğun altından dumanları çıktığını gördüm. Kendimi geriye doğru attım ve büyük bir gürültüyle batarya patladı, yanmaya başladı. Arkadan gelen motorcu beni uyarmamış olsaydı, seyir halindeyken patlama olacaktı, yaralanabilir, belki de ölebilirdim. Gerçekten çok korktum ve büyük bir şaşkınlık içerisindeyim" ifadelerini kullandı.

İşe gidip gelmek için elektrikli bisiklet kullandığını söyleyen Mehmet Salman, güvenli olduğunu düşündüğünü ancak durumun böyle olmadığını fark ettiğini dile getirdi. Salman, "Yapılan işçilik benim yaşadığım sorun göz önüne alındığında pek bir güvenilirliği yok. Sana yedek bataryayı ayakkabı bağcığıyla koltuğunun altında yürüyen bir bomba gibi tutturulmuş şekilde veriyorsa çokta güvenli olduğunu zannetmiyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA