Elazığ'daki Hazar Gölü'ne turist akını!

Elazığ'da bulunan Hazar Gölü, popüler tatil mekanlarını aratmıyor. Pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesi sonrası turist akınına uğrayan Hazar Gölü'nde apart otellerden, kamp kurma yerlerine kadar birçok alternatif var.

Yayınlanma Tarihi: 05.07.2020 14:44
Değiştirme Tarihi: 05.07.2020 14:44
Elazığ'daki Hazar Gölü'ne turist akını!

Sivrice ilçesindeki Hazar Gölü, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe sahip. Tatilcilerin büyük ilgi göstermeye başladığı göle özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şırnak, Şanlıurfa ve Mardin başta olmak üzere birçok şehirden vatandaşlar geliyor.

Son dönemde pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesiyle adeta turist akınına uğrayan Hazar Gölü, iki ada ve saklı kenti ile de dikkat çekiyor. Bölgede apart otel, kamp çadır alanları, şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu gibi imkanlar var.

"ARTIŞ DEVAM EDECEK"

Bölgedeki bir tesisin işletmecisi İbrahim Bahçeci, “Bu hafta sonu artış yaşadık. Bu artış devam edecek. Bu pandemiden sonraki ilk akın. Bundan sonra doluluk bayağı olacak. Tesisimize Diyarbakır’dan geldiğiniz zaman 27 kilometre Elazığ’dan geldiğiniz zaman gölün başlangıç noktasında kalıyor. Hazar Gölü Tabiat Parkı Tatil Köyü diye tabelamız var zaten. Şu an havalar bayağı sıcak insanlar da evde bunaldığı için mecburen sahillere akın ediyorlar. Sahillerde de doluluk artışı bayağı var. Genellikle Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Mardin, Malatya, Elazığ ile İç Anadolu Bölgesinden de Sivas ve Kayseri illerinden vatandaşların yoğunluğu var. Bundan sonra yoğunluk daha da artacak" diye konuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.(İHA)