El Kaide ve Hitler'in İnanılmaz Benzerliği

11 Eylül saldırısını tam 56 yıl önce Hitler bakın nasıl tasarlamış.

Yayınlanma Tarihi: 13.12.2013 10:50
Değiştirme Tarihi: 13.12.2013 10:47
El Kaide ve Hitler'in İnanılmaz Benzerliği
Acunn.com - Dış Haber

Ekonomi dünyasının en güçlü şehirlerinden biri olan New York 2001 yılında Usame Bin Ladin'in yönetimindeki El-Kaide'nin saldırısına uğramıştı. 11 Eylül 2001 yılında yaşanan ikiz kulelere yolcu uçağı ile saldırma planı aslında tam 56 yıl önce bambaşka biri tarafından yapılmış. O biri ise Adolf Hitler!

HİTLER'İN EN BÜYÜK HEDEFİ

Aslında İkinci Dünya Savaşı sıralarında ABD ile Almanya birbirleri ile dost gibi görünüyorlardı. Fakat Amerika, farklı ulusların bir arada yaşadığı ve en önemlisi zengin yahudilerin en çok bulunduğu ülkelerde biriydi. Bu sebeple de aslında Almanya'nın gizli de olsa en büyük hedeflerinden biriydi. 

İkinci Dünya Savaşının ortalarına doğru da Hitler Rusları yenmiş ve Moskova'ya kadar yaklaşmıştı. Dünyada artık iki büyük güç konuşuluyordu. Biri Almanya biri de Amerika. Hitler Rusların bitişini kesin gözüyle gördüğü için de Amerika'yı kendisine potansiyel bir rakip olarak görüyordu. Bu sebeple ABD'yi vurmak için planlar yapmaya başladılar. Fakat ellerinde okyanusu geçecek uçaklar bulunmuyordu.

Hitler özel mühendislerine verdiği emirle Berlin'den Manhattan'a kadar (4 bin km) tek seferde uçabilecek jetler geliştirmelerini istedi. 1941 yılına gelindiğinde Fransa yenilmiş, İngilizler yenilmiş, Ruslar ise kuşatma altındaydı. Yani Almanlar artık tamamen gözlerini ABD'ye dikmişti.

Fakat uçakları bombalarla okyanusu geçirmek mümkün değildi bu yüzden uçaklar yüksüz uçacaktı. Bu da kamikaze saldırıları anlamına geliyordu! Ayrıca Denizaltılar Amerikan sahillerine yakın yerlere konuşlandırıldı. Sivil giyimli Nazi ajanları kentin önemli noktalarındaki tren istasyonlarına ve iş merkezlerine tonlarca dinamiti sokmayı başardılar.

Haber ile ilgili metin girin!.

DİNAMİTLER DENİZALTILAR VE KAMİKAZE UÇAKLAR

Amaç dinamitleri patlattıktan sonra denizaltılarla kenti vurmaktı. Daha sonra da uçaklarla kamikaze saldırıları yapılacaktı. Hitler'in emri le operasyonda sadece Yahudilerin iş merkezleri vurulacaktı. Fakat FBI dinamitleri farkedince bütün operasyon yarıda kaldı. Zaten birkaç sene içerisinde de Hitler çökmeye başladı.