EKYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2021 EKYS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce kişi, sınavla ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından 14 Mart tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. Peki, EKYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2021 11:28
Değiştirme Tarihi: 01.04.2021 11:28
EKYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

EKYS sınav sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. 14 Mart Pazar günü gerçekleştirilen EKYS sınavının ardından, sınava katılım sağlayan birçok kişi, sonuçların açıklanacağı tarihi dört gözle bekliyor. Peki, EKYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

EKYS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

EKYS sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Adayların adreslerine tekrar yazılı bir sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası olan AİS üzerinden kendi TC Kimlik numaraları ve e-Devlet ya da ÖSYM şifreleri ile sonuçlarını görebilecekler.

EKYS'nin değerlendirmesinde sadece adayların doğru yanıtladıkları sorular dikkate alınacak ve doğru cevaplara göre 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacak.

EKYS SONUÇ SORGULAMA

EKYS sonuçları, ÖSYM'nin resmi internet sitesinden açıklanacak. Adaylara herhangi bir sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Adayların sınav sonuçlarını öğrenebilmek için ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden T. C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yapmaları yeterli olacak.

Sonucunun incelenmesini isteyen adayların sonuçlar açıklandıktan en geç 10 gün sonra ÖSYM'nin resmi internet sitesinde bulunan "Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri" konulu duyuru içerisinden "Genel Amaçlı Dilekçe" örneğini kullanarak itirazlarını ÖSYM'ye iletmesi gerekecektir.

Sınav sorularına itiraz için ise sınav gerçekleştikten sonraki 3 iş günü içerisinde aynı dilekçe örneği kullanılarak itiraz edilmesi gereklidir.