"Eksiklerimizi Gördük"

Bursaspor'a sahasında 2-1 yenilen Medical Park Antalyaspor Teknik Direktör Samet Aybaba, ''Eksiklerimizi gördük.

Yayınlanma Tarihi: 01.09.2013 05:57
Değiştirme Tarihi: 01.09.2013 05:55
'Eksiklerimizi Gördük'

Bursaspor'a sahasında 2-1 yenilen Medical Park Antalyaspor Teknik Direktör Samet Aybaba, ''Eksiklerimizi gördük. Tabii yaptığımız birkaç iyi şey de var. En azından bunları geliştirip, önümüzdeki maçlara bakacağız'' dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Medical Park Antalyaspor Teknik Direktör Samet Aybaba, karşılaşmaya çok iyi başladıklarını, golü de bulduklarını ancak galip gelen taraf olamadıkları için üzgün olduklarını söyledi.
     
Golü bulup, öne geçtikten sonra yapmaları gereken şeyler olduğunu ifade eden Aybaba, ''Topu tutup, pas yapacaktık, geriye yaslanmayacaktık. Fazla geriye kaçmayıp, belli bir alanda topu kabullenecektik. Rakip de mağlup olmanın verdiği dezavantajla üzerimize gelecekti. Biz de boş alan buldukça hızlı oyuncularımızla daha farklı skorları yakalayabiliriz diye düşünüyorduk.

Bunların hiçbirini sahada yapamadık. Rakip takıma çok boş alan verdik. Bir de ayağımıza çok gereksiz toplar tuttuk. Ayağımızdaki topların yüzde 60'ını rakibe kaptırdık. Böyle olunca Bursaspor'un da kaliteli, etkili oyuncuları var. Böyle takımlara geriye kaçıp hem alan hem de adam markajı yapmazsanız böyle sıkıntılı anlar yaşarsınız. Eksiklerimizi gördük. Tabii yaptığımız birkaç iyi şey de var. En azından bunları geliştirip, önümüzdeki maçlara bakacağız.'' dedi.
     
Antalyaspor'un 3 maçta 1 gol atabilmesiyle ilgili bir soruya Aybaba, oyuncu transferiyle alakalı çalışmalar yaptıklarını ancak bunların kolay olmadığını belirtti.    
Aybaba, ''Çok zor işler bunlar. Öncelikli yapmamız gereken elimizde çok iyi hücum oyuncuları var. Bu oyuncuları iyi değerlendirmemiz lazım. Transferle ilgili çalışmalarımız devam ediyor'' diye konuştu.    

Kırmızı beyazlı oyuncu İbrahim Dağaşan da Bursaspor'u aldığı haklı galibiyetten ötürü kutladığını belirterek, yenildikleri için çok üzgün olduklarını lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirip, bir an önce toparlanmak istediklerini dile getirdi.
     
Kırmızı beyazlı oyuncu Anton Ferdinand ise maçın ilk yarısında çok iyi oynadıklarını ancak çok basit goller yediklerini ifade ederek, bunun sonucu olarak da sahadan mağlup ayrılan taraf olduklarını kaydetti.