EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? | EKPSS ÖSYM tercih sonuçları sorgulama ekranı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce engelli vatandaş EKPSS tercih sonuçları için araştırma yapmaya başladı. Atama bekleyen vatandaşların gözü ÖSYM'de... İşte detaylar.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2020 11:24
Değiştirme Tarihi: 09.01.2020 11:24
EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? | EKPSS ÖSYM tercih sonuçları sorgulama ekranı

2020 EKPSS sonuçları için heyecan dorukta... Tercih yapan binlerce engelli vatandaş atama bekliyor. Sonuçlar için artık çok az bir süre kaldı. Tam tarih verilmemesi sebebiyle "EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna sık sık cevap aranıyor.

EKPSS TERCİHLER SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

EKPSS sonuçları hakkında ÖSYM'den yapılmış bir açıklama henüz yok. Geçen yıl sonuçların açıklanması 25 gün sürmüştü. Bu süre göze alındığında sonuçların 17 Ocak'ta açıklanması bekleniyor.

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Kurumlar yerleştirme bilgilerini, elektronik ortamda mevcut erişim şifreleri ile edineceklerdir. Bu amaçla internet erişim şifresi edinmemiş kurumların, ÖSYM Çağrı Merkezinden (444 67 96) erişim şifresi edinmeleri gerekmektedir. Bir kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.