Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İhsanoğlu: "Ortada şişko kediler var"

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Türkiye'nin gemisi sığ sularda değil dalgalı sularda gitmesi lazım. Ortada şişko kediler var ve onlar ciğerin büyük parçasını kapıyorlar." dedi.

19.07.2014 22:48

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Türkiye'nin gemisi sığ sularda değil dalgalı sularda gitmesi lazım. Ortada şişko kediler var ve onlar ciğerin büyük parçasını kapıyorlar." dedi.Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde bulunan Cevizdibi Restaurant'ta siyasi parti, sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlarla birlikte orucunu açan İhsanoğlu Türkiye'nin bugün bir dönüm noktasında olduğunu söyledi."Türkiye ya demokrasi yoluna devam edecek yurt dışında itibarını kazanacak. Ya da Türkiye daha sıkıntılı günlere devam edecek. Bu sıkıntılar Çankaya'da öfkeyle sorun çözmek değil sorun yaratmak tavrıyla devam edebilir. Türkiye bu seçimde hayati bir kararla karşı karşıyadır. Ben bir partinin adayı değilim. Bugün 9 parti desteğini ilan etti. Türkiye'de bir iki parti kaldı ve onlar da desteklerini ilan edecekler. Bu seçim çok farklı bir seçim. Bu milletvekili, belediye reisliği seçimi değil. Bu Türk gemisinin kaptanını seçiyorsunuz. Öyle bir kaptan olmalı ki hem bu gemiyi çok iyi tanıyacak hem de suları tanıyacak. Türkiye'nin gemisi sığ sularda değil dalgalı sularda gitmesi lazım. Ortada şişko kediler var ve onlar ciğerin büyük parçasını kapıyorlar. Bu gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek hepimizin görevidir" diye konuştu.

"76 milyonun Cumhurbaşkanı olmalı"Seçilecek Cumhurbaşkanı bir zümrenin bir gurubun taraftarı olmaması gerektiğini söyleyen İhsanoğlu konuşmasını söyle sürdürdü:"Herkese eşit mesafede ve bütün vatandaşları kucaklayan 76 milyon ailenin babası durumunda olmalıdır. Eli maşalı olmamalı. Türkiye böyle bir reis-i cumhur arıyor. Türkiye içeride huzuru, güven sağlayacak bir cumhurbaşkanı arıyor. Büyük sıkıntı içerisinde gerginlik içerisinde vatandaşlar bugün bir şey olacak mı, kevgir gibi olan sınırlardan kimler gelecek' endişesi içerisinde. Türkiye'de 76 milyon kardeş bilen ve onun birliğini beraberliğini dirliğini sağlayan bir insanın cumhurbaşkanı olmasını istiyor Türkiye. Biz Türkiye'nin önünü açtığımız zaman bu seçimlerde daha demokratik bir Türkiye'ye yöneleceğiz. Türkiye'nin içerideki ve yurt dışındaki itibarını sağlayacağız. 10 Ağustos da oylarınıza ve sandığa sahip olalım. İl ve ilçe kurullarına sahip olalım. Allah bu devlete zeval vermesin" dedi. İşçilere destek verdiYıldız Enteğre Fabrikası'nda çalışan işçiler sendikanın kendilerinden habersiz toplu iş sözleşmesi imzalamasına tepki olarak fabrika önünde eylem yapan işçiler Ekmeleddin İhsanoğlu'nun iftar yaptığı restorana geldi. Burada işçilere destek olacağını söyleyen İhsanoğlu, “Bir söz vardır 'İşçinin alın teri kurumadan maaşının ödenmesi ' diye bir şey vardır. Bunlar işçinin kanını kurutuyorlar. Buradan işverene sesleniyorum . Bu mübarek aylarda insanları daha anlayışlı olması lazım" diye konuştu.
Yorumlar | 0
üye profil