Ehliyetsiz çıktı, 'Sıkıştım' deyip cezayı yedikten sonra tuvalete koştu

Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında dün akşam 21.00'de Türkiye genelinde uygulanmaya başlayan sokağa çıkma kısıtlamasında polis ekipler ihlal olup olmadığını denetlemek için görevdeydi. Bursa İnegöl'de uygulama yapan ekipler, gece saatlerinde denk geldikleri şüpheli bir aracı durdurup ehliyet istedi. 47 yaşındaki sürücü Menzeher A., ehliyeti olmadığını söyledi. 'Tuvaletim geldi' diyerek uzun süre polislere dert yanan Menzeher A., ceza kesildikten sonra koşarak cami tuvaletine gitti. 

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 13:45
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 13:45

Bursa'nın İnegöl ilçesinde uygalama yapan İnegöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, dün gece şüphe üzerine bir aracı durdurdu.

Direksiyon başında 47 yaşındaki Menzeher A. vardı. Ekiplerle konuşmaya başlayan Menzeher A., inşaatta çalıştığını ve evine gittiğini dile getirdi. 

Polis ehliyet istedi ancak Menzeher'in ehliyeti yoktu. Ekipler bunun üzerine ceza yazmak için işlemlere başladı. 

Bu sırada Menzeher A. da polislere 'tuvaletim geldi' dedi. Ekipler bu sözlere inanmadı ve onun yalan söylediğini düşündü, işleme devam etti. 

Israrlarını sürdüren, "Buraya mı yapayım? Çok sıkıştım" diyen Menzeher A., işlemin tamamlanmasının ardından koşarak yakındaki caminin tuvaletine gitti.

Menzeher A.’ya ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 500 TL, ruhsat sahibine de ehliyetsiz araç kullandırmaktan 2 bin 500 TL ceza kesildi.

(DHA)