Ege Denizi'ndeki artan depremlerde 'yanardağ harekete geçti' iddiası!

Muğla Datça'da ard arda meydana gelen depremlerden sonra ilginç bir söylenti ortaya atıldı. Bölgede yaşayan vatandaşlar depremlerin artmasının sebebini çok eskilere dayanan bir yanardağın harekete geçtiğini ve sebebinin bu yüzden olduğunu iddia etti. 

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2021 15:25
Değiştirme Tarihi: 20.04.2021 15:25
Ege Denizi'ndeki artan depremlerde 'yanardağ harekete geçti' iddiası!

Muğla Datça'da peş peşe olan depremler korku yarattı. Datça'nın Eski Datça Mahallesi'nde oturan 65 yaşındaki Ayşe Bozdağ, "Depremlerin bazılarını hissediyorum. Bu durum bize korku veriyor. Ama buna rağmen Datça, yaşamaya değer" dedi.

71 yaşındaki Nadir Kutsal ise, "Datça'da son bir haftadır irili ufaklı birçok deprem meydana geldi. Depremler bizi tedirgin etse de Datça'nın güzel havası, sessiz ve sakin ortamı bizi rahatlatıyor. Ancak son günlerde bazı söylentiler ortaya çıktı. Söylentilere göre, Knidos Antik Kenti açıklarında çok eski tarihlere dayanan bir yanardağın harekete geçtiği konuşuluyor. Tabii bu yaygın bir söylenti olabilir. Bu söylentiler halk arasında yayılıyor. Ancak biz rahatız. Televizyonlarda geçen alt yazılardan fazla etkilenmiyoruz. Zaten çoğunu da hissetmiyoruz" şeklinde konuştu. 

(DHA)