Ege'de üst üste korkutan depremler!

Ege'de üst üste korkutan depremler!

Ege Denizi'nde 5.3 ve 4.2 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Ege Denizi'nde saat 22.33'te 4.2 büyüklüğünde, saat 22.50'de ise 5.3 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Vatandaşlar sahile akın etti
Depremin en çok hissedildiği Karaburun İlçesine bağlı Mordoğan Mahallesi'nde depremin ardından, vatandaşlar evlerinden dışarıya çıktı.

Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 dakika ara ile yaşanan depremi yoğun bir şekilde hissettiklerini belirtti. 

İlçe merkezi başta olmak üzere, 16 mahallede ekipleriyle hemen vatandaşlara ulaştıklarını anlatan Çakır, "Ekiplerimiz daha önceki depremde etkilenen mahallelerimize gitti. Bize intikal eden sıkıntılı bir durum yok." dedi. 

67 yaşındaki Nesrin Üstündağ depremin ardından evinden dışarı çıktığını belirterek, sahile geldiğini ve çok korktuğunu ifade etti.

Günser Yüksekoğlu da bir haftadan bu yana Karaburun merkezli olan depremlerden çok etkilendiğini, arka arkaya meydana gelen depremden sonra arkadaşlarıyla deniz kenarına geldiğini aktardı. 

Görüntülenme : 6237 Güncelleme Tarihi: 18/06/2017 00:20:38
Yayınlanma Tarihi: 17/06/2017 23:15:25

Haber Yorumları (2)

500
  • Fedai güneş
    5 ay önce
    Sema veya ogeday ikisi akediyor serhat ve ilhan beni af etsinler.sema cok çok çalıştı ogeday öyle diğerleri
  • MUSTAFA SAİM ER
    5 ay önce
    ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAH BİR DAHA GÖSTERMESİN İNŞALLAH

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin