Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Efkan Ala Ağrı iddialarına sert çıktı

Efkan Ala Ağrı iddialarına sert çıktı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ağrı Valisi ile yaptığı iddia edilen telefon konuşmasıyla ilgili iddialara sert çıktı.

18.04.2015 00:56

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ağrı'daki PKK saldırısıyla ilgili olarak ortaya atılan tapelere sert çıktı. Ağrı Valisi ile anlatıldığı gibi bir telefon konuşmasının olmadığını söyleyen Ala, iddiaların ahlaksızca ve uydurma olduğunu kaydetti. Saldırıyla ilgili olarak belirtildiği gibi ilk açıklamanın kendisine ait olmadığını da söyleyen Ala, "Kaldı ki ilk açıklama bana ait olsa dahi ne olacak" diye konuştu.AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Efkan Ala, CNN Türk'te Akif Beki'nin sorularını cevapladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun üç dönem kuralı gereği tekrar aday olmayan milletvekillerine verdiği yemekle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ala, bu isimler arasında herhangi bir kırgınlık olmadığını söyledi. Siyasetin Meclis'in dışında da yapılabileceğini ve bunun gerekli olduğunu kaydeden Ala şöyle konuştu;"Yemekte bir milletvekili arkadaşımız konuştu; daha sonra da Sayın Başbakan konuştu. Liste dışı kalmak demek bize ait bir tabir değil. Siyaseti mecliste yapanlar var, bir de dışarıda yapacak olanlar var! Siyasi faaliyet dışarıda da yapılması gereken bir şey. Ülke yönetimine ilişkin söyleyeceğiniz bir şey varsa siyaseti dışarıdan da yapmanız gerekir.

"AHLAKSIZ BİR UYDURMA"

Bir internet sitesi tarafından yayınlanan ve Ala'nın Ağrı Valisi ile yaptığı belirtilen telefon konuşmasına ilişkin iddialara da cevap veren Ala, iddialar için ahlaksız bir uydurma nitelemesinde bulundu. Ala o iddialarla ilgili şöyle konuştu;"İnsanlar kurgulayıp orada burada yazıyorlarsa ki bu ahlaksız bir uydurma. Beni tanıyanlar bilir. Olacak şey değil. Bu ne kadar sefilleştiğini gösteriyor provokasyonun. Külliyen yalan! Zaten ses kaydı felan da değil. Birisi oturup yazmış, malum o siteden de yayına vermişler. Bunun ele alınır, tutulur bir tarafı yok. Aklı başında olan bir beyin bunu gördüğü zaman tamamen uydurma olduğunu görür. Bunu yapmak zor da değil yazar yayınlar internet sitesinde. Bunun benimle ilgisi yok. Haysiyetsizce ve ahlaksızca bir uydurma.  Bu konuda avukatımız hemen ilgili yerlere başvurdu. İnşallah onu yazanı bulup çıkarırlar.

"İLK AÇIKLAMA BANA AİT DEĞİL"

Sabah 9.30 suları gibi Ağrı Valiliği açıklama yapmış. Daha sonra da Genelkurmay Başkanlığı kapsamlı bir açıklama yapmış. Öğleden sonra dördüncü açıklama buna açıklama da denmez. Orada bir seçim çalışmasına gittik. Erzurum'dayız ve yanıbaşımız da Ağrı'da böyle bir olay olmuş. Doğal olarak ben de bir geçmiş olsun dileğiyle, dört jandarma personelimiz yaralanmış ve geçmiş olsun dilerlerimi ilettim. Şimdi bu aslında zihinsel tembelliğin, kurumsallaşmış olduğu yerlerde oluyor. Araştırmıyorlar, bakmıyorlar. Birisi ilk açıklama diye söylüyor ardından da birileri bunun arkasından gidiyor. Kaldı ki ben Erzurum'dayım ve siyasi bir faaliyete başlamışız. İlk açıklama yapsam ne olacak! Yani bir çatışma olmuş, haber siteleri neredeyse herkesten önce bilgi vermiş. Biz onu haber almışız ve dördüncü değerlendirme ama yapsak ne olacak? Siyaset neden yapılıyor."

Yorumlar | 0
üye profil